Algab loomeettevõtluse äriideede arendusprogramm STARTERcreative

Määratlemata

Algab loomeettevõtluse äriideede arendusprogramm STARTERcreative

STARTERcreative on viie Eesti ülikooli (EMTA, EKA, EBS, Mainor ja TLÜ) ühine äriideede programm, milles aidatakse tudengimeeskondadel leida oma ideele hea ärimudel ning õpetatakse ettevõtluse põhioskuseid (äriarendus, tootearendus, teenuse disain, turundus, ärimudeli loomine, müük, pitching jm). Seda kõike Eesti juhtivate mentorite abiga.
 
Programm algab juba 20. veebruaril 2018. Osalemine on tasuta ega eelda eelteadmisi ettevõtlusest. Programm ja registreerimine: www.starteridea.ee
 
Koolitused ja üritused toimuvad erinevate ülikoolide ruumides (Tallinna kesklinnas) ning algavad kell 17:00 (kestus 2,5 tundi).
 
Kõik tegevused-arendused tehakse töötubade formaadis ja kohapeal, mis tähendab, et lisakohustusi ülesannete osas ei teki. Programmi lõpetanud saavad tõendi või diplomi ning võimaluse võita ka rahalisi auhindu.
 
Lisainfo programmi kohta: http://starteridea.ee/STARTERcreative/
 
 
Peep Lassmann pälvis Kultuurkapitali elutööpreemia

Määratlemata

Peep Lassmann pälvis Kultuurkapitali elutööpreemia

Eesti Kultuurkapital tunnustas elutööpreemiaga Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia endist rektorit, muusikapedagoogi ja pianisti Peep Lassmanni. Heliloomingu valdkonna peapreemia pälvis dirigent ja EMTA kuratooriumi liige Olari Elts, Eesti heliloomingu edendamise eest kodu- ja välismaal. Palju õnne!

Eesti Kultuurkapital jagab iga aasta preemiaid eelmise aasta silmapaistvamatele kultuuri- ja sporditegelastele. Igas Kultuurkapitali valdkonnas tunnustati ühe elutööpreemiaga loojaid pikaajalise loomingulise või spordialase tegevuse eest. Lisaks anti üle kehakultuuri ja spordi, kujutava ja rakenduskunsti, rahvakultuuri ning audiovisuaalse sihtkapitali aastapreemiad.

(Foto: Postimees/Scanpix)

Riikliku teenemärgi saavad Peep Lassmann, Margit Võsa ja Harry Liivrand

Määratlemata

Riikliku teenemärgi saavad Peep Lassmann, Margit Võsa ja Harry Liivrand

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel riigi teenetemärgid tänuks 166 inimesele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti elu paremaks. Nende seas on ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia endine rektor ja pedagoog Peep Lassmann (riigivapi III klass), õppeosakonna spetsialist Margit Võsa (valgetähe V klass) ja kultuuriloo lektor Harry Liivrand (valgetähe V klass). Palju õnne!

Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele.

Allikas:  https://www.postimees.ee/4397937/presidendilt-saab-teenetemargi-166-inimest ja https://kultuur.err.ee/679876/riikliku-teenemargi-saavad-ka-kumned-kultuuritegelased 

Foto autor/allikas: Peeter Langovits/Postimees/SCANPIX

EMTA lavakunstikoolil ilmus e-õpik

Üldine, Teadus

EMTA lavakunstikoolil ilmus e-õpik "Teatripedagoogika muutuvas maailmas"

EMTA lavakunstikoolil ilmus elektrooniline kõrgkooliõpik
Teatripedagoogika muutuvas maailmas /
Theatre Pedagogy in a Changing World.

E-õpik ilmus eesti- ja ingliskeelse tasuta e-raamatuna (pdf), mis on üles laetud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning lavakunstikooli kodulehtedele. Õppematerjali esmane sihtrühm on lavakunstikooli ja teiste teatrikõrgkoolide üliõpilased. Ingliskeelse versiooni kaudu jõuab õppematerjal ka lavakunstikooli külalistudengite ja laiema auditooriumini.

Õppematerjal lähtub EMTA lavakunstikooli korraldatud rahvusvahelisest konverentsist "Teatripedagoogika muutuvas maailmas", mis toimus 10.-12. juunil 2016 Teatris NO99. Konverents oli pühendatud lavakooli pikaajalise juhi emeriitprofessori Ingo Normeti 70. juubelile, et juhtida tähelepanu teatriõppe uuendamise jätkuvale vajadusele.

Nii konverentsi kui ka e-õpiku näol on tegemist lavakunstikooli jaoks erakordse sündmusega. Tegemist oli esimese suure konverentsiga lavakunstikooli ajaloos. Tegu oli ka esimese konverentsiga Eesti teatriuurimise ajaloos, kus esindatud võrdses mahus teooria ja praktika ehk ettekanded ja õpikojad. E-õpiku puhul on tegemist lavakunstikooli esimese õppematerjaliga, mis interaktiivse kakskeelse e-raamatuna tasuta ligipääsetav laiemale auditooriumile. See on oluline samm lavakunstikooli kui Eesti teatrialase loomeuurimuskeskuse arengus.

E-õpik on jagatud kahte ossa: teooria ja praktika. Teooria osast leiab: 1) prof Luule Epneri ülevaate postdramaatilisest teatrist, 2) dots Marion Jõepera läbilõike postdramaatilise dramaturgi tööpõllust, 3) prof Airi Liimetsa mõtiskluse teatriõppest läbi filosoofilise prisma, 4) prof Mara Kimele ja dots Elmars Senkovsi vestluse uutest lähenemistest näitlejaõppele Läti Kultuuriakadeemia teatrikoolis, 5) Teater NO99 lavastaja Tiit Ojasoo ülevaate lavastajatööst välismaal.

Teooria osa täiendavad kaks uurimusartiklit lavakunstikooli teatriuurijatelt. Teadur Madli Pesti annab ülevaate poliitilise teatri loomestrateegiatest. Lavastaja ja dotsent Anne Türnpu esitab oma pikaajalise tööga settinud üldistuse sellest, kuidas kujundada publiku ruumiloomet.

Praktilises osas on kuus õpikoda, mille korraldasid: 1) Lee Strasbergi meetodnäitlemisest näitleja Mihaela M. Mihut USA-st, 2) Rudolf Labani ja Yat Malmgreni tehnikast dots Per Nordin Rootsist, 3) liikumisharjutustest näitleja ja lavastaja Benny Claessens Belgiast, 4) füüsilisest teatrist prof Jüri Nael (RADA/EMTA), 5) häikimise tehnikast prof Anne-Liis Poll EMTAst ja 6) Alexanderi tehnikast dots Maret Mursa Tormis EMTAst.

Lisaks tekstidele leiab õppematerjalist ettekannete ja õpikodade videosalvestused, interaktiivsed viited, fotod ja lugemisnimekirjad. Nii on kogumik mõeldud toimima kaasaegses teatriõppes oluliste märksõnade ja teemakonspektide koguna, seda nii eesti kui inglise keeles – õppematerjalina kõigile teatriõppuritele ja -huvilistele.

Õppematerjali koostas ja toimetas lavakooli teadur Eva-Liisa Linder. Inglise keelde tõlkis dotsent Marion Jõepera. Fotod tegi lavakunstikooli üliõpilane Johan Elm. Küljendas ja kujundas Maite Kotta. E-õpiku väljaandja on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia.

Rahvusvahelise konverentsi korraldamist ja e-õpiku väljaandmist toetasid Eesti Kultuurkapital ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia.

Foto konverentsilt: Johan Elm

Kunstiline konsultant Andreas Vierziger annab EMTAs seminari

Määratlemata

Kunstiline konsultant Andreas Vierziger annab EMTAs seminari

7.-8. veebruaril 2018 toimuvad EMTAs kultuurikorraldajatele ja muusikutele suunatud seminarid, mida veab laialdase kogemusega muusikavaldkonna kunstiline ja strateegiline konsultant Andreas Vierziger. Seminaridel võetakse luubi alla kultuuriprojektide interdistsiplinaarsus ja artistide karjääri juhtimine. 

Seminaridel osalemine on tasuta, kuid kohti on piiratud arv. Osalemiseks saab ennast registreerida siin: https://culturalmasters.typeform.com/to/Njl196 

Seminari programmi kohta saab lähemalt lugeda SIIT.

Lisainfo:


 

 

Tudengiprojektide konkurss ootab ideekavandeid

Määratlemata

Tudengiprojektide konkurss ootab ideekavandeid

EMTA üliõpilastel on taas võimalus osaleda tudengiprojektide konkursil, mille eesmärk on toetada üliõpilaste ettevõtlikkust. Parimad kolm ideed pälvivad stipendiumi (auhinnafond 800€). Projektide ideekavandi esitamise tähtaeg on 13. veebruar 2018.

Projekti esialgne ideekavand peab sisaldama:

1. projekti (töö)pealkiri ja eesmärk;

2. projekti lühikirjeldus, sihtrühm, esialgne eelarve ja oodatavad tulemused;

3. projekti vastutav korraldaja (CV, kontaktandmed), meeskond ja eeldatavad partnerid.

Žürii valib esitatud ideekavanditest potentsiaalikamad välja ja nende ideede meeskonnad saavad võimaluse osaleda tasuta 4-kuulises loomeettevõtluse äriideede arendusprogrammis StarterCreative (alates 20.02.2018, teisipäeviti kell 17). Arendusprogrammi läbinud projekte hindab žürii taas mai lõpus ning annab välja kuni kolm stipendiumi. Auhinnafond on 800€.

Eelistatud on jätkusuutlikud, konkreetse väljundiga äriideed ja kultuuriprojektid. Konkursil võivad osaleda kõigi tasemete (bakalaureuse-, magistri- või doktortoriõppe) üliõpilased.

Konkursi komisjon valib võitjad vastavalt konkursi eeskirjas määratud kriteeriumidele. Stipendiumi saanud projektid tuleb ellu viia kuni ühe kalendriaasta jooksul pärast konkursi toimumist, neid tuleb tutvustada avalikult EMTA egiidi all ning täita muid teavitusnõudeid, mis on kirjas konkursi eeskirjas EMTA kodulehel.

Projektid tuleb esitada 13. veebruariks elektroonilises vormis projektikonkurss@ema.edu.ee eesti või inglise keeles.

Lisainfo: Kaari Kiitsak-Prikk, kaari@ema.edu.ee, ruum B228 (kultuurikorralduse keskus)

Loomehäkk vol 5

Üldine

Loomehäkk vol 5

EMTA tudengid on oodatud osalema Loomehäkile. Loomehäkk on 48-tunnine arendusmaraton, mis toob kokku eri valdkonna inimesed ja aitab uutel asjadel sündida.

Loomehäkk vol 5 toimub 26. - 28. jaanuar Balti Filmi- ja Meediakoolis

Rohkem infot SIIN