Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia annab 150 tasuta kontserti

Määratlemata

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia annab 150 tasuta kontserti

Teisipäeval, 19. septembril algab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 98. kontserdihooaeg, kus esinevad rahvusvaheliselt tunnustatud interpreedid, dirigendid ja ansamblid pakuvad konkurentsi Eesti kontserdikorraldajatele. Aastas jõuab lavale 150 kontserti.

EMTA Loometegevuse ja välissuhete prorektori prof Henry-David Varema sõnul on Muusika- ja Teatriakadeemia põhitegevus koolitada tippmuusikuid ja see toob kokku andekad üliõpilased, võimekad pedagoogid ja rahvusvahelistes meistriklassides ka erialatipud välismaalt. „Me saame tuua lavale esinejad, kes mujal Eesti publiku ette ei satu,” ütles Varema. „Kuna meie kontsertidel on akadeemiline eesmärk, siis on need ka kõigile tasuta,” lisas Varema.

Varema sõnul saavad EMTA kontsertidel võimaluse oma muusikalist meisterlikkust esitleda eelkõige üliõpilased, kuid üles astuvad ka hinnatud tegevmuusikud ja EMTA pedagoogid nagu näiteks pianistid Mihkel Poll ja Sten Lassmann, viiuldaja Triin Ruubel. Samuti töötavad EMTA üliõpilastega rahvusvaheliselt tunnustatud dirigendid nagu Arvo Volmer, Tõnu Kaljuste ja Paul Mägi.

Väliskülalistest soovitab Varema tulla kindlasti kuulama meistrikursuse juhendajatest viiuldajaid Natalia Lomeikot (Inglismaa) ja Stanislav Proninit (Venemaa), pianisti Frank-Immo Zichnerit (Saksamaa), tšellisti Wolfgang Boettcherit (Saksamaa).

Kontserthooaja repertuaaris on teosed alates eatust klassikast, kuni kaasaegse jazzi ja nüüdismuusika, ooperi ja teatrini. Kokku astub sügise programmis üles kuni 200 esinejat.

Kontserdid ja etendused toimuvad peamiselt Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saalides (Tatari 13). Lisaks ka teistes kontsertpaikades Tallinnas nagu Estonia kontserdisaal, Teater NO99, Adamson-Ericu muuseum, Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja, Von Krahli Teater ja Eesti Draamateater.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia on Eesti ainuke muusikale ja teatrile spetsialiseerunud avalik-õiguslik ülikool. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tähistab 2019. aastal oma 100. juubelit.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdiinfo: http://www.ema.edu.ee/sundmused/kontserdid/

Rotalia Foundation (USA) stipendiumi saavad Maria Mikulitš ja Jaanika Tammaru

Määratlemata

Rotalia Foundation (USA) stipendiumi saavad Maria Mikulitš ja Jaanika Tammaru

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast saavad Rotalia Foundation (USA) stipendiumi Maria Mikulitš ja Jaanika Tammaru

Eraannetustel põhinev Rotalia Foundation (USA, Seattle) annab reedel, 8. septembril 2017 Tartus üle 2017/2018. õppeaasta stipendiumid Eesti avalik-õiguslike ülikoolide üliõpilastele.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast saavad 2000 eurose stipendiumi muusika interpretatsiooni (klaver) bakalaureuseõppekava üliõpilane Maria Mikulitš (soovitaja professor Peep Lassmann) ja teatrikunsti ja teatripedagoogika õppekava magistrant Jaanika Tammaru (soovitaja lavakunstikooli professor Jüri Nael).

Stipendiaadid valiti konkursi korras välja nende üliõpilaste seast, kes k.a aprillikuu seisuga olid päevase õppevormi 2. aasta bakalaureuseastme, integreeritud õppe eelviimase aasta või magistriastme 1. aasta üliõpilased ning kes esitasid fondi stipendiumikonkursile vormikohase sooviavalduse 3. maiks 2017.

Stipendiumid antakse üle pidulikul aktusel reedel, 8. septembril 2017. a kell 17 Tartus Rotalia majas (Tähe tn 3).

Üldse saavad selleks õppeaastaks avaõiguslike ülikoolide (TÜ, TTÜ, EMÜ, TLÜ, EMTA ja EKA) üliõpilased fondist kokku 50 stipendiumi kogusummas 100 tuhat eurot, mis on üks suuremaid eraannetusi Eesti üliõpilastele. Viimasel viiel aastal on see summa kokku olnud pool miljonit eurot.

Täiendavalt fondist ja rahastajatest: http://www.rotalia.ee/et/fondid/foundation.html 

 

Pildil: Jaanika Tammaru (Allikas: www.teatermustkast.ee / Foto: Gabriela Liivamägi)

CoPeCo tudengid Fylkingenis

Määratlemata

CoPeCo tudengid Fylkingenis

CoPeCo rahvusvahelises magistriprogrammis õppivad EMTA üliõpilased Jaanus Siniväli ja Kristin Kuldkepp esinevad 2. septembril Stockholmis nüüdismuusikakeskuses Fylkingen.

Jaanus Siniväli mängib kontrabassi ja DIY-baasil modulaarsüntesaatorit, Kristin Kuldkepp on kontrabassimängija, kes töötab liikumisandurite ja live-elektroonikaga.

Rohkem infot

EMTA arvutivõrgus on testimiseks avatud nüüdismuusika andmebaas BabelScores

Üldine

EMTA arvutivõrgus on testimiseks avatud nüüdismuusika andmebaas BabelScores

Kuni septembri lõpuni on EMTA arvutivõrgus võimalik kasutada andmebaasi BabelScores.

BabelScores on keskendunud eelkõige viimastel kümnenditel loodud heliteostele – nendega saab tutvuda nii heli- kui noodifailide vahendusel. Momendil on kataloogis enam kui 2500 teost umbes 300 heliloojalt, sh näiteks Ondrej Adamek, Ashley Fure, Dieter Ammann, Louis Andriessen, Paul Méfano, Bernard Cavanna, Karlheinz Essl, Gerardo Gandini, Panayiotis Kokoras, Patricia Alessandrini, Ramon Lazcano, Yan Maresz, Luis Naon, Daniel Teruggi, Hans Tutschku, Pedro García, Lucas Fagin jt.

Juurdepääs andmebaasile BabelScores sisaldab ka võimalust üksikuid teoseid välja printida, lähem info rmtk@ema.edu.ee

Kõrgharidus ja ajateenistus

Üldine

Kõrgharidus ja ajateenistus

15. septembrini 2017 on kutsealustest esmakursuslastel võimalik valida ajateenistusse asumise aastat. Selleks tuleb esitada taotlus Kaitseressursside Ametile. Täpsemad tingimused ja taotlusvormi (vorm nr 6) leiad www.kra.ee/ajateenistus/ajateenistusest/korgharidus-ja-ajateenistus/

Tudengid, kes taotlust õigeaegselt ei esita, kutsutakse ajateenistusse võrdsetel aluste teiste kutsealustega ja lähtudes riigi vajadustest. Täiendavaid võimalusi kõrgharidusõpinguteks ajapikendust taotleda kaitseväeteenistuse seadus ei paku.

Uue õppeaasta algus

Määratlemata

Uue õppeaasta algus

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia avab 2017/2018. õppeaasta 28. augustil.

Kell 10.00 toimub kammersaalis akadeemia töötajate avakoosolek,

kell 13.00 aktus uutele üliõpilastele.

Aktusele järgneb aine "Ülikooliõpingud ja töömaailm" avaloeng.

Aktusele on oodatud kõigi õppeastmete uued üliõpilased, loeng on mõeldud bakalaureuseõppe 1. aasta üliõpilastele.