Teadus

Teadus 3 minutiga

10981864_1584573061787927_8950944509333600662_nMuusikateaduse doktorandid Aare Tool ja Hannaliisa Uusma esinesid edukalt noorteadlaste 3-minuti loengute finaali galaõhtul, mis toimus 23. septembril 2016 Eesti Teaduste Akadeemia saalis. Hannaliisa rääkis postsovetlikest mehelikkustest eesti popmuusikas, Aare käsitles teemat "Eduard Oja teistmoodi heliread". Ürituse eesmärk oli teaduse populariseerimine. Vt täpsemalt siit.

ERSO Akadeemia ja Euroopa Liidu Noorteorkestri konkursid

Konkurss

ERSO Akadeemia ja Euroopa Liidu Noorteorkestri konkursid

euyo_logoerso_logo

 

 

ERSO AKADEEMIA JA EUROOPA LIIDU NOORTEORKESTRI KONKURSID HOOAJAKS 2016/17

 

***Konkurss-valik ERSO AKADEEMIASSE (abi- ja asendusmängijad  2016/17 hooajaks) toimub 17.10 kell 15.00 EMTA kammersaalis.

***Konkurss Euroopa Liidu Noorteorkestrisse (EUYO) toimub 7.11 kell 14.30 EMTA orelisaalis (puhk- ja löökpillide eelvoor), 8.11 kell 14.30 EMTA kammersaalis (keelpillide eelvoor) ja 11.11 kell 10 EMTA orelisaalis (finaal).

Käesoleval aastal oleme ühendanud nende kahe konkursi nõuded: ettemängimine ERSO AKADEEMIASSE toimub EUYO konkursiga identsete nõuete alusel, mis on leitavad : http://www.euyo.eu/apply/auditions/rules-and-regulations/

REPERTUAAR
Nii ERSO Akadeemia kui EUYO ettemängul tuleb esitada vabalt valitud teos (osa instrumentaalkontserdist, sonaadist  või iseseisev pala)  + orkestripartiid, mis on saadaval: http://www.euyo.eu/apply/auditions/orchestral-extracts/  või EMTA välissuhete osakonna ruumis B-204.

REGISTREERUMINE
Palun registreeruda ERSO Akadeemia ettemänguks, mis ühtlasi on eeltingimuseks registreerumiseks ja osalemiseks EUYO konkursil, hiljemalt  7. oktoobriks 2016 e-maili aadressil rain@ema.edu.ee

NB! Kes tõepoolest ERSO Akadeemiasse kandideerida ei soovi vaid ainult Euroopa Liidu Noorteorkestrisse, palun täita ära ankeet ning saata see hiljemalt 28. oktoobriks e-maili aadressile kai@ema.edu.ee. Samas soovitame ERSO Akadeemia ettemängul siiski osaleda, kuna see on suurepärane võimalus end sama kavaga eelnevalt proovile panna.

SA Eesti Rahvuskultuuri Fond alustas taotluste vastuvõttu

Üldine, Määratlemata

SA Eesti Rahvuskultuuri Fond alustas taotluste vastuvõttu

Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond alustas taotluste vastuvõttu stipendiumideks ja kultuuriprojektide finantseerimiseks 2017. aastal. Sihtasutuse juures on nimelisi allfonde, mis sobivad ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilastele.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning muusikute toetuseks on loodud järgmised nimelised allfondid:
Eesti Rahvuskultuuri Fondi nimelised allfondid_EMTA

Taotluste vastuvõtt lõpeb esmaspäeval, 17. oktoobril kell 16.00

Täpsemat informatsiooni jagamise tingimuste kohta ning taotluse esitamiseks vajaliku ankeedi saab: www.erkf.ee

 

 

III Tallinna rahvusvahelisele pianistide konkursile registreerus 59 osalejat 17 riigist

Konkurss

III Tallinna rahvusvahelisele pianistide konkursile registreerus 59 osalejat 17 riigist

13.-23. novembril 2016 toimuvale III Tallinna rahvusvahelisele pianistide konkursile registreerus 59 osalejat 17 riigist. Kaugemad tulijad on Jaapanist ja Koreast, lisaks Ukrainast, Serbiast, Poolast, Venemaalt, Soomest jm. Eestist registreerus 12 pianisti.

“Tänavune konkurss on varasematest suurema osalejate arvu ja ka geograafiliselt kõige laiema ulatusega ning see on loomulikult väga rõõmustav,” ütles Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor Peep Lassmann. “Interpretatsioonikultuuris on konkurssidel oluline roll. Eestis toimuv rahvusvaheline pianistide konkurss ühendab kõrge tasemega noori interpreete, tugevdab meie pianistide konkurentsivõimet ning arendab rahvusvahelisi sidemeid, rääkimata kõrgetasemelistest kontsertidest kõigile muusikahuvilistele.”

Konkurss toimub kolmes voorus. III vooru pääsenud 6 parimat astuvad Estonia kontserdisaalis üles koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga dirigent Arvo Volmeri juhatusel.

Konkursi žürii koosneb seitsmest rahvusvaheliselt tunnustatud muusikust: Ian Fountain (Suurbritannia), Zbignevas Ibelgauptas (Leedu), Staffan Scheja (Rootsi), Ming Yang (Hiina), Juri Gildjuk (Valgevene), Roland Krüger (Saksamaa) ja Peep Lassmann (Eesti).

Kui I Tallinna Rahvusvahelisel Pianiste konkursil 2006. aastal oli konkursi II vooru kohustuslike palade hulgas Eduard Tubina teosed ja II konkursil esitasid pianistid Mart Saare, Arvo Pärdi ja Lepo Sumera klaveriteoseid, siis sellel konkursil on Eesti heliloojatest tähelepanu all Heino Eller.

Varasemalt on Tallinna rahvusvahelise pianistide konkursi võitnud Mihkel Poll (2006) ja Kristi Kapten (2011).

Konkursi korraldajaks on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koostöös Eesti Klaveriõpetajate Ühinguga, kunstilised nõustajad on Peep Lassmann, Mati Mikalai, Lembit Orgse, Marko Martin, Sten Lassmann ja Ivari Ilja.

EMTA doktorandid osalesid Iirimaal rahvusvahelisel konverentsil

Üldine

EMTA doktorandid osalesid Iirimaal rahvusvahelisel konverentsil

EMTA muusikadoktorandid Kristi Kapten (klaver) ja Age Veeroos (kompositsioon) esinesid silmapaistva eduga muusikakõrgkoolide doktorantide rahvusvahelisel konverentsil "Doctors in Performance", mis sel aastal toimus Dublinis Iiri Kuninglikus Muusikaakadeemias 8. ja 9. septembril. Doktorantidega olid kaasas nende juhendaja prof Kerri Kotta ning doktorinõukogu kaasesimees prof Imbi Tarum.

Lisainfo konverentsi kohta siit

EMTA 97. hooaja avavad säravad akordionistid Henri Zibo ja Mikk Langeproon

Määratlemata

EMTA 97. hooaja avavad säravad akordionistid Henri Zibo ja Mikk Langeproon

Teisipäeval, 13. septembril kell 19 avavad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis 97. hooaja akordionistid Henri Zibo ja Mikk Langeproon. Ühtlasi avatakse kontserdiga EMTA uus kontserdisari "Tudengiteisipäev". Kontsert on tasuta.

Kontserdisari “Tudengiteisipäev” peegeldab EMTA muusikute laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

Sarja avalöögi teevad noored talendid Henri Zibo ja Mikk Langeproon, kes mõlemad on kuulsad oma hea sõrmejooksu ja muusikaliste tunnetuse poolest. Mõlemad on publikut võlunud ka ETV telekonkursil “Klassikatähed”.

Kavas M. Mussorgski, L. Boellmann, P. Makkonen, P. Londonov

Mikk Langeproon alustas akordioniõpinguid 8-aastaselt Tallinna Muusikakoolis. 2011. aastal astus ta G. Otsa nim. Tallinna Muusikakooli klassikalise akordioni erialale Tiina Välja klassi, mille lõpetas kiitusega ning talle omistati Otsakooli hõbemärk. Paralleelselt lõpetas ta Kadrioru Saksa Gümnaasiumi kuldmedaliga. 2014. aasta sügisest täiendab  Mikk end Soomes Sibeliuse akadeemias Matti Rantaneni  käe all. Mikk Langeproon on korduvalt saanud auhinnalisi kohti konkursil „Parim noor muusik“. Lisaks võitis ta 2014. aastal Eesti Noorte Akordionistide konkursil vanema vanusegrupi. Mikk on esindanud Eestit edukalt ka rahvusvahelisel tasandil, muuhulgas saavutas mainekal Vilniuse akordionikonkursil teise koha. Lisaks solistitegevusele viljeleb Mikk Langeproon ka kammermuusikat. 2013. aastal pärjati ta Maxima Tulevikutalendi tiitliga muusika, kunsti ja kultuuri valdkonnas. Märkimist väärib ka 2014. aastal konkursi Round Table eripreemia ning edukas esinemine telekonkursil „Klassikatähed 2016“.

Henri Zibo alustas akordioniõpinguid 10-aastaselt Haapsalu Muusikakoolis õpetaja Sirje Roogla käe all, lõpetades muusikakooli kiitusega. 2012-2015 õppis Tallinna Muusikakeskkoolis akordioni erialal Aivi Tilga juures ning 2015. aasta sügisest õpib Tiina Välja akordioniklassis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Henri Zibo on osalenud mitmetel konkurssidel: Tallinna Muusikakeskkoolis käies pälvis ta VII ja VIII vabariiklikul noorte akordionistide konkursil esikoha ning telekonkursil “Klassikatähed 2014” II koha. Muusikaakadeemia esimesel aastal õnnestus Henril saada Lätis Daugavpilsis toimunud rahvusvahelises akordionistide konkursil „Naujene 2016“ 2. koht. Ta on soleerinud Tallinna Kammerorkestri, Eesti Kaitseväeorkestri, Klaaspärlimäng Sinfonietta ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees. Ta on osalenud erinevate akordionitippuda meistrikursustel, nt Mika Väyrynen, Matti Rantanen, Geir Draugsvoll, Mikko Luoma, Claudia Buder ja Andreas Borregaard.