EMTA magistrant Xinyu Wu tunnistati rahvusvahelise puhkpillikonkursi parimaks

Määratlemata

EMTA magistrant Xinyu Wu tunnistati rahvusvahelise puhkpillikonkursi parimaks

Tänavu suvel toimus Hiinas rahvusvaheline puhkpillikonkurss „The 6th International Shenzhen Wind Competition", kus osales enam kui 200 muusikut Saksamaalt, USA-st, Hiinast, Singapurist, Taivanist, Malaisiast ja Hong Kongist. EMTA magistrantuuris saksofoni erialal õppiv Xinyu Wu saavutas konkursi üldvõidu ja õppejõud Virgo Veldile omistati „Best Instructor Award”.

 

Klaverikonverents „Isiksuse kujunemisteed klaverimängu uuenevas traditsioonis“

Määratlemata

Klaverikonverents „Isiksuse kujunemisteed klaverimängu uuenevas traditsioonis“

Laupäeval 28. oktoobril algusega kell 10.30 toimub EMTA kammersaalis V Bruno Luki nim klaverikonverents „Isiksuse kujunemisteed klaverimängu uuenevas traditsioonis“.

Ettekanded käsitlevad mõtlemise arendamist B. Luki õpetuses, muusika- ja pilliõppe kasulikkust erinevate võimete sh eriti tahteomaduste kasvatamisel, probleeme esinemisärevusega, tööd autistliku lapsega, pianisti lihaskonna tugevdamist, klaveriõpetust Narvas, ansambliselts „Allegro“ tegevust, uusi motivatsioonivõtteid algõpetuses ja kummardust naabritele 100. iseseisvuspüha puhul – rahvamuusika mõjusid Soome heliloojate klaverimuusikas.

Ettekannetega esinevad Toivo Nahkur (EMTA), Kristi Vinter-Nemvalts (Tallinna Ülikool), Triin Metshein (Tartu Ülikool), Tiina Kärblane (EMTA), Anastassia Obili (VHK Muusikakool), Ira Floss (EMTA, TMKK), Tiina Muddi (Jõelähtme Muusikakool), Tatjana Gontšarova (Narva Muusikakool) ning väliskülalised Katariina Liimatainen (Kuopio Konservatoorium) ja Ilze Treija (E. Daržinši nim Muusikakool, Riia).

Konverentsi korraldavad EMTA interpretatsioonipedagoogika instituut ja klaveriosakond koostöös Eesti Klaveriõpetajate Ühinguga. Konverents on ka osa XX Üleriigilistest Klaveriõpetajate päevadest.

 

 

Konkursi võitnud EMTA üliõpilaste keelpillikvartett saab anda kontserte Itaalias ja mujal Euroopas

Määratlemata

Konkursi võitnud EMTA üliõpilaste keelpillikvartett saab anda kontserte Itaalias ja mujal Euroopas

14.-24. septembil toimus Itaalias rahvusvaheline muusikakonkurss "22nd International Music Prize Gaetano Zinetti", kus EMTA üliõpilased saavutasid kammeransamblite kategoorias kõige kõrgema preemia - II koht 98 punktiga 100st. Lisaks tunnustusele kuuluvad auhinna juurde esinemisvõimalused Itaalias ja mujal Euroopas ning rahaline preemia. Koostööhuvi meie tudengite keelpillikvartetiga avaldas ka muusikahariduse edendusorganisatsiooni Steinway Society Euroopa esinduse president. 

Võiduka keelpillikvarteti koosseisu kuuluvad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased Marta Mutso (II viiul), Greten Lehtmaa (vioola) ning Andres Metspalu (tšello) ning samuti Hans Christian Aavik (I viiul), kes õpib Frankfurdis (Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Main).

Konkurss toimus Itaalias, Sanguinetto linnas. EMTA keelpillikvartett konkureeris kammeransamblite kategoorias, kus oli kolm vooru. Finaalvoorus konkureeriti klaveritriodega Kanadast ja Itaalias.

 

 

Gustav Mahler Noorteorkestri konkurss

Üldine, Määratlemata, Konkurss

Gustav Mahler Noorteorkestri konkurss

ÜLDINFO

26.oktoobril 2017 toimub Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias ettemängimine Gustav Mahler Noorteorkestri (GMJO) 2018.aasta projektides osalemiseks. Ettemängimine algab kell 9.00 EMTA orelisaalis (ruum A404).

Nõuded kandidaadile:

 • Euroopa Liidu liikmesriigi kodakondsus;
 • Kõrgetasemeline pillimängu oskus;
 • Sünniaeg vahemikus 1.jaanuar 1991 kuni 31.detsember 2002;
 • Valmisolek osaleda mõlemal 2018.aasta kontsertturneel: Kevadine kontsertturnee: 12.03. - 16.04.2018 / Suvine kontsertturnee: 07.08. - 06.09.2018

 Kandideerimine:

Nõuetele vastavatel kandidaatidel palun registreerida EMTA-s toimuvale ettemängule järgneva

lingi kaudu - http://probespiele.gmjo.at/location.aspx?cid=68

Peale registreerimist tuleb kinnitada ettemängul osalemine läbi oma isikliku GMJO konto (http://probespiele.gmjo.at/login.aspx?ReturnUrl=%2fmember.aspx). Kinnitus on väga oluline, kuna ainult siis on võimalik ettemängule aeg saada. Peale registreerimist on registreerunutel läbi isikliku GMJO konto kättesaadaval kõik lisainfo ettemängu järgmiste sammude kohta.

Taotluse esitamise tähtaeg on 18.oktoober 2017.

Ettemängimine:

NB! EMTA-s toimuvale ettemängule on oodatud kõikide orkestriinstrumentide mängijad, va. löökpillide ning klaveri- ja tšelestamängijad, kellele kehtivad eritingimused (vt. allolevalt).

Ettemängul on vaja esitada järgnev repertuaar:

- Instrumentaalkontserdi 1.osa ilma kadentsita (valik nimekirjast).

- Orkestripartiid - mängijatel võimalik alla laadida oma isikliku GMJO konto kaudu.

Täpsem repertuaar saadaval GMJO kodulehel - http://probespiele.gmjo.at/repertoire.aspx

 Tuuba repertuaar: Vaughan Williams Tuubakontsert (koos kadentsiga) ja orkestripartiid.

Harfi repertuaar: 1.osa Händel'i Harfikontserdist Op. 4 No. 6 (ilma kordusteta) ja kõik orkestripartiid.

Varasema orkestrimängu kogemusega klaveri- ja tšelestamängijatel on võimalik kandideerida, saates oma loominguline  biograafia ja demo CD/DVD või WeTransfer link GMJO kontorisse 17. detsembriks 2017 kas e-posti või tavaposti teel.

Postiaadress:

Gustav Mahler Jugendorchester
Orchestra Management
Goethegasse 1
A-1010 Vienna
Austria

Email: auditions@gmjo.at

Ettemängule võib soovi korral tulla koos oma klaverisaatjaga. Saatja olemasolu ei ole kohustuslik ning sellest ei sõltu ettemängu tulemus.

Kõik ettemängud salvestatakse GMJO žürii poolt. Ettemängule registreerumisega annavad kandidaadid selleks oma nõusoleku.

Ettemängu tulemustest teavitamine:

Kõiki kandidaate teavitatakse ettemängu tulemustest kirjalikult 2018.aasta jaanuarikuu lõpuks. Palume enne seda tulemustest teada saamiseks GMJO poole mitte pöörduda.

Žürii otsused on lõplikud ning ei kuulu edasikaebamisele.

Ettemängu tühistamine:

Registreerunud osalejatel palume ettemängust loobumise korral kindlasti teavitada sellest korraldajaid oma isikliku GMJO konto kaudu, enne ettemängu kuupäeva.  Sellisel juhul on võimalik ettemängu aeg teisele osalejale anda.

 

Lisainfo:
Pilleriin Meidla
Välissuhete spetsialist
EMTA
Tel: 667 5760
E-post: pilleriin@ema.edu.ee

EMTA allkirjastas muusikakultuuri partnerlusleppe Hiinaga

Määratlemata

EMTA allkirjastas muusikakultuuri partnerlusleppe Hiinaga

Septembris toimus III Hiina ning Kesk- ja Ida-Euroopa riikide kultuurifoorum, kus osales Zhejiang'i Muusikakonservatooriumi (ZJCM) kutsel ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia loometegevuse ja välissuhete prorektor Henry-David Varema. Muusikaharidust käsitlevast foorumist võtsid osa 16 Kesk- ja Ida-Euroopa ning Hiina muusikakõrgkoolide rektorid ja prorektorid.

Muusikakõrgkoolide rektorite ja prorektorite foorumil arutati, millised on koolide koostöövõimalused muusikapärandi tutvustamise, õppereiside ja teiste pikaajaliste ühistegevuste suunal. Foorumi jooksul loodi Hiina ning Kesk- ja Ida-Euroopa riikide Muusikakultuuri Liit, mille eesmärk on luua vastastikku kasulik partnerlussuhe teabe levitamiseks ja resursside jagamiseks.

Hiina ning Kesk- ja Ida-Euroopa riikide Muusikakultuuri Liidu asutajaliikmed olid:

 1. Zhejiang'i Muusikakonservatoorium (Hiina)
 2. Albaania Kunstiülikool
 3. Uus Bulgaaria Ülikool
 4. Zegrebi Ülikool (Horvaatia)
 5. Janáčeki nimeline Muusika- ja Etenduskunstide Akadeemia Brno's (Tšehhi)
 6. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
 7. Liszt Ferenc'i nimeline Muusikaakadeemia (Ungari)
 8. Jāzeps Vītols'i nimeline Läti Muusikaakadeemia
 9. Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia
 10. Goce Delchhev'i nimeline Ülikool Shtip'is (Makedoonia)
 11. Montenegro Ülikooli Muusikaakadeemia
 12. Fryderyk Chopin'i nimeline Muusikaülikool (Poola)
 13. Bukaresti Riiklik Muusikaülikool (Rumeenia)
 14. Belgradi Kunstiülikool (Serbia)
 15. Bratislava Riiklik Konservatoorium (Slovakkia)
 16. Ljubljana Ülikool (Sloveenia)
EMTA arutas koostöövõimalusi Tokyo Kunstiülikooliga

Määratlemata

EMTA arutas koostöövõimalusi Tokyo Kunstiülikooliga

Minister Mailis Reps, kantsler Tea Varrak, Eesti Kunstiakadeemia õppeprorektor Anne Pikkov ning Eesti Muusika ja Teatriakadeemia loometegevuse ja välissuhete prorektor Henry-David Varema arutasid septembris Tokyos koostöövõimalusi University of the Arts´iga, kus õpetatakse nii kunsti- kui muusikaerialasid.

„Muusika ja kunst on keeled, mida mõistetakse rahvusvaheliselt. Oleme Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Eesti Kunstiakadeemia kõrge taseme üle uhked,“ sõnas minister kohtumisel Jaapani vanima ja prestiižseima kunstiülikooliga.

Eesti delegatsiooni vastu võtnud asepresident Mitsuko Okamoto kinnitas, et ülikool pöörab rahvusvahelistumisele suurt tähelepanu. „Eesti on Jaapanis tuntud kui muusikamaa,“ sõnas ta. Henry-David Varema kinnitusel on Jaapanist varem huvi tuntud Eesti koorimuusika ja dirigeerimise vastu. „Välispartneritele on huvipakkuvad meie interpretatsioonierialad ja kindlasti lisab atraktiivsust peagi valmiv uus saal,“ täiendas Varema.

Eesti ja Jaapani kunstikeel ja esteetika on lähedased ja see võimaldas kohtumisel leida kergesti ühise keele ka Eesti Kunstiakadeemial. „Eesmärk on liikuda koostöö suunas, kus saaksime vahetada üliõpilasi ja õppejõude. Oli meeldiv tõdeda, et Eesti Kunstiakadeemia animafilmid on jaapanlastele tuttavad ning ees ootab koostööprojekt professor Priit Pärna juhtimisel,“ oli Anne Pikkov koostöö osas optimistlik.

Tokyo University of Arts on asutatud 1949.aastal ning seal on võimalik õppida nii kunsti kui muusika erialadel. Kunsti erialadest õpetatakse maali, skulptuuri, käsitööd, disaini, arhitektuuri, esteetikat ja kunstiajalugu. Muusika suunal on võimalik õppida komponeerimist, vokaalmuusikat, instrumentaalmuusikat, dirigeerimist, traditsioonilist Jaapani muusiakt, muusikaajalugu ja muusikalist loovust.

Minister, kantsler ja ülikoolide delegatsioonid viibisid 27.septembrist 3. oktoobrini visiidil Jaapanis, mille peaeesmärk oli valmistada ette kahepoolse teadus ja tehnoloogia koostöölepingu sõlmimist Jaapaniga, mis avab Eesti teadlastele ja ülikoolidele mitmeid uusi võimalusi. Osaleti Euroopa Liidu - Jaapani teaduspoliitika foorumil, külastati nii koole kui ülikoole, et arendada Eesti ja Jaapani ülikoolide koostööd üliõpilasvahetuse, teadusstipendiumiste ning teadus- ja arendustegevuse valdkonnas.

***
Lisaks kohtus ja arutas koostöövõimalusi Eesti Muusika ja Teatriakadeemia loometegevuse ja välissuhete prorektor Henry-David Varema oma Tokyo visiidi käigus veel Kunitachi College of Music presidendi, professor Tadayoshi Takedaga ning Toho Gakuen School of Music dekaani, professor Genichiro Murakamiga.

The Kunitachi College of Music asutati 1926. aastal Tokyo Muusikakonservatooriumina.

Toho Gakuen School of Music muusikakooli on lõpetanud mitmed tunnustatud nimed: dirigent Seiji Ozawa, viiuldaja Tōru Yasunaga, Tokyo keelpillikvarteti asutajad Koichiro Harada, Sadao Harada, Kazuhide Isomura ja Yoshiko Nakura. Samuti kuuluvad tuntud vilistlaste hulka viiuldajad Akiko Suwanai ja Nobuko Imai.