EMTA sümfooniaorkester annab kontserdi Berliini Konzerthausis

Üldine

EMTA sümfooniaorkester annab kontserdi Berliini Konzerthausis

Eesti Muusika ja Teatriakadeemia 80-liikmeline sümfooniaorkester (EMTA SO) sõidab teisipäeval, 30. augustil Saksamaale, et osaleda Berliinis toimuval mainekal rahvusvahelisel festivalil Young Euro Classic 2016. EMTA SO kontsert Berliini Konzerthausis toimub 31. augustil kell 20. Lisaks Eduard Tubina ja Arvo Pärdi teostele tuleb maailmaesiettekandele noore eesti helilooja Liisa Hirschi “Mechanics of Flying”.

Kontserti dirigeerib EMTA sümfooniaorkestri peadirigent Paul Mägi, solistina on kaastegev Marrit Gerretz-Traksmann (klaver).
“Esinemine sellisel kõrgetasemelisel festivalil on meie noortele muusikutele suur au ja tõsine väljakutse,” ütles EMTA rektor Peep Lassmann. Ta lisas, et uudisteose maailmaesiettekande soov sisaldus festivalikorraldajate kutses EMTA SO-le. “Otsuse Liisa Hirschi uudisteose maailmaesiettekande kasuks tegi  muusika- ja teatriakadeemia kompositsiooniosakond koostöös rektoraadiga.” 2016. aasta aprillis valiti Liisa Hirsch LHV ja Eesti Muusika Päevade koostöös esmakordselt toimunud uue heliloomingu konkursi Au-tasu laureaadiks.

Kava 31. august 2016 Konzerthaus Berlin:
Liisa Hirsch “Mechanics of Flying” maailma esiettekanne
Arvo Pärt “Lamentate” klaverile ja orkestrile
Eduard Tubin Sümfoonia nr 2 “Legendaarne”

Young Euro Classic on mainekas rahvusvaheline noorteorkestrite festival, mis toimub augusti teises pooles Berliini Konzerthausis. EMTA sümfooniaorkester on esinenud sellel festivalil kahel korral, aastal 2002 ja 2005. Käesoleva aasta festivalil esineb ligi 20 noorteorkestrit üle Euroopa, enamik neist esitab ka oma maa uudisloomingut. Festivalil astuvad teiste hulgas üles Euroopa Noorteorkester Vasily Petrenko juhatusel, Schleswig-Holsteini festivali orkester Christoph Eschenbachi juhatusel, Gustav Mahleri noorteorkester Philippe Jordan juhatusel ja Prantsusmaa noorteorkester David Zinmani juhatusel.

EMTA SO kontserdist teeb ülekande Deutschland Kultur Radio, kes vahendab seda salvestust edaspidi ka ADR raadiojaamade kaudu. Lisaks salvestab EMTA SO kontserdi telekanal Arte.
Vt lähemalt festivali kodulehelt: http://www.young-euro-classic.de

Traditsiooniliselt annab rahvusvaheline Young Euro Classic festival välja preemia parimale uudisteosele. Varasemalt on selle preemia võitnud Eesti helilooja Ülo Kriguli teos "Jenzeits" 2005. aastal.

Eesti Muusika ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester (EMTA SO) on  tudengitest koosnev orkester, mis ühtlasi on professionaalsete orkestrantide kasvulava.

Ühel hooajal toob orkester publiku ette keskmiselt seitse kava. Igal õppeaastal toimub üks kontsert koostöös Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga, neist nelja viimast on juhatanud ERSO peadirigent Neeme Järvi. Üle aasta tuuakse koos EMTA ooperistuudioga ettekandele vokaalsümfooniline suurvorm või lavastatakse ooper, mille etendused toimuvad Rahvusooper Estonias. EMTA SO teeb ka koostööd Eesti suurima kontserdiagentuuriga Eesti Kontsert. Heaks traditsiooniks on saanud igakevadised uudisloomingu kontserdid Tallinna Metodisti kirikus. Üha populaarsemaks muutuvad noortele suunatud kontserdid, kus ühiselt musitseerivad EMTA eri osakondade tudengid.

Orkestrit on juhatanud paljud tuntud Eesti dirigendid, nagu Roman Matsov, Vallo Järvi, Peeter Lilje, Eri Klas, Vello Pähn, Paul Mägi, Jüri Alperten, Arvo Volmer, Andres Mustonen, Toomas Kapten, Toomas Vavilov, Risto Joost ja Erki Pehk. Musitseeritud on ka välisdirigentide Michel Tabachniku (Šveits), Jin Wangi (Austria), Colin Mettersi (Inglismaa), Cecilia Rydinger Alini (Rootsi) ja Lutz Köhleri (Saksamaa) käe all.

Orkester on saanud tunnustust kontserdireisidel Rootsi, Soome ja Saksamaale. 2009. aastal oli EMTA SO Läänemere-äärsete maade muusikaakadeemiate ühenduse (ABAM) orkestriakadeemia baasorkester. 2010.aastal toodi Eestis esmakordselt ettekandele Penderecki teosed “Concerto grosso” ja “Ciaccona”, neist viimane helilooja enda dirigeerimisel.

Uue õppeaasta avaaktused

Üldine

Uue õppeaasta avaaktused

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias algab 2016/2017. õppeaasta 29. augustilKell 10.00 toimub kammersaalis õppeaasta avakoosolek akadeemia õppejõududele ja töötajatele ning kell 12.00 aktus uutele üliõpilastele.

Kohe aktuse järel toimub bakalaureuseõppe I kursuse üliõpilastele õppe- ja teadusprorektor prof Margus Pärtlase loeng aines "Sissejuhatus ülikooliõpingutesse".

Pianist Leo Dubovsky konkursil edukas

Konkurss

Pianist Leo Dubovsky konkursil edukas

Äsja EMTA bakalaureuseõppe cum laude lõpetanud Leo Dubovsky (emeriitdotsent Ada Kuuseoksa klassist) saavutas 3.-8. juulini VII Chopin'i klaverikonkursil Budapestis finalisti diplomi (I ja II kohta välja ei antud).

Lisainfo konkursi kohta siit

 

 

 

Info sisseastujatele

Õppeinfo

Info sisseastujatele

Oma sisseastumiseksamite hindeid ja otsust vastuvõtmise kohta näete sisseastumise infosüsteemis SAIS, kui sisenete sinna oma personaalse konto kaudu.

Avalikus vaates on ära toodud ainult nende sisseastumiseksamid edukalt läbinud üliõpilaskandidaatide nimed, kes avalduse esitamisel oma nime avalikustamisega nõustusid.

Esimese õpiaasta tudengid on oodatud õpingukavade koostamise nõustamisele

Õppeinfo

Esimese õpiaasta tudengid on oodatud õpingukavade koostamise nõustamisele

EMTA bakalaureuse- ja magistriõppe esimese õpiaasta üliõpilased (eestikeelsed õppekavad) on oodatud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse (Tatari 13, Tallinn) õpingukava koostamise grupinõustamisele. Nõustamisele ei pea tulema magistriõppesse 2016 a. kevadel ühildatud eksamiga sisseastunud tudengid, kes on juba koostanud õpingukava mais - juunis 2016.

Õpingukavade koostamise grupinõustamiste ajakava siit:
Õpingukava koostamine S16_ ajakava

EMTA vastuvõtuinfo 2016

Õppeinfo

EMTA vastuvõtuinfo 2016

Eesti Muusika­ ja Teatriakadeemia korraline vastuvõtt bakalaureuse­, magistri­ ja doktoriõppesse lõppes 1. juulil.

Bakalaureuseõppesse laekus kokku 597 avaldust, millest 462 esitati lavakunsti erialale ja 38 ingliskeelsele muusika õppekavale. Vastu võeti 125 üliõpilaskandidaati, neist eestikeelsetele õppekavadele 94 ja ingliskeelsele õppekavale 31 üliõpilaskandidaati.

Magistriõppesse laekus kokku 192 avaldust, neist teatrikunsti õppekavale 41 ja ingliskeelsetele õppekavadele 76 avaldust. Vastu võeti kokku 132 üliõpilaskandidaati, neist eestikeelsetele õppekavadele 81 ja ingliskeelsetele õppekavadele 51 üliõpilaskandidaati.

Doktoriõppesse laekus avaldusi 16. Vastu võeti 5 doktoranti.

Kokku esitati immatrikuleerimiseks 262 uut üliõpilaskandidaati.

Populaarsemad erialad olid bakalaureuseõppes lavakunst, helilooming ja elektronmuusika, keelpillid ja laul, magistriõppes teatrikunst, kultuurikorraldus ja orkestridirigeerimine. Edukaks kujunes vastuvõtt ka rahvusvahel ühisõppekaval “Nüüdismuusika interpretatsioon ja loome”.

Väga suur oli ingliskeelsetele õppekavadele kandideerijate osakaal. Vastuvõetud välisüliõpilaste päritolumaad on Soome, Läti, Leedu, Venemaa, Island, Holland, Suurbritannia, Itaalia, Hispaania, Valgevene, Ukraina, Azerbaidžaan, Türgi, Hiina, Lõuna­-Korea, Jaapan, USA, Uus­-Meremaa, Venetsueela.

EMTA lavakunstikooli juhiks saab Lembit Peterson

Üldine

EMTA lavakunstikooli juhiks saab Lembit Peterson

Alates 1. septembrist alustab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli juhataja ja külalisprofessorina tööd Lembit Peterson.

Lembit Peterson (sündinud 18. augustil 1953) on eesti näitleja, lavastaja ja teatripedagoog, Theatrumi kunstiline juht. 1976. aastal lõpetas ta Voldemar Panso õpilasena lavakunstikooli VII lennu. 1982-1986 oli Lembit Peterson koos Aarne Ükskülaga XII lennu kursuse juhendaja.

Lembit Peterson on töötanud Eesti NSV Riiklikus Noorsooteatris, Viljandi Draamateatris Ugala ja Eesti Draamateatris. Samuti oli ta Eesti Humanitaarinstituudi (1988) ja Vanalinna Hariduskolleegiumi (1987) asutajaliige. Aastatel 1992–2003 oli ta Eesti Humanitaarinstituudi teatri õppetooli juhataja ja aastast 2003 on ta juhtinud Vanalinna Hariduskolleegiumi teatriprogrammi. Petersoni lavastused on pälvinud mitmeid teatriauhindu.

Foto: Eesti Filmi Andmebaas