EMTA KONTSERDISAAL

Vabariigi Valitsuse otsusega eraldatakse EMTA saali investeeringuks 4 miljonit eurot. Kavandatav saalikompleks on planeeritud olemasoleva õppehoone juurdeehitusena Sakala ja Tatari tänava nurgale.

VILISTLASED

Meie tuntumate vilistlaste seas on heliloojad Arvo Pärt ja Erkki-Sven Tüür ning dirigendid Eri Klas ja Tõnu Kaljuste. Samuti on enamik tänase Eesti teatri näitlejatest ja lavastajatest EMTA lavakunstikooli vilistlased.

Vaata lisaks

Tudengielu

Meie tudengielu veduriks on üliõpilasesindus, mille peamine eesmärk on seista tudengite huvide ja õiguste eest.

EMTA Sümfooniaorkester

Augustis annab EMTA sümfooniaorkester kontserdi Berliinis.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia on muusikale ja teatrile spetsialiseerunud avalik-õiguslik ülikool. Siin võib bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe tasemel õppida kõiki tähtsamaid muusika ja teatrikunstiga seotud erialasid - orelist ja klavessiinist jazz- ja pärimusmuusikani. Lauljate ja instrumentalistide kõrval koolitatakse heliloojaid, muusikateadlasi, muusikaõpetajaid ja helirežissööre. EMTA lavakunstikool valmistab ette tulevasi näitlejaid, lavastajaid ja dramaturge. Avatud on ka kultuurikorralduse magistriõppekava.

- Vaata lähemalt

Lavakunstikool - juba 29 lend

Sügisel 2016 alustab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli 29. lend, juhendajateks Anu Lamp ja Elmo Nüganen. - Vaata lähemalt