Löökpillid

LÖÖKPILLID / bakalaureuseõpe / sisseastumiseksamid:

1. Eriala

• Esitada peast järgmistest teostest koosnev kava:
    • teos marimbafonile, vibrafonile või ksülofonile (saatega või ilma saateta);
    • 2 etüüdi väikesele trummile;
    • 2 etüüdi või 1 teos timpanitele (saatega või ilma saateta).
  • Lisaks peab üliõpilaskandidaat oskama mängida ksülofonil, vibrafonil ja marimbafonil kõiki heliredeleid koos kolmkõlade ja septakordidega.
  • Eksamikomisjon võib suulise vestluse käigus kontrollida kandidaadi teadmisi kitsamas erialavaldkonnas ja orienteerumist üldkultuurilistes küsimustes (kollokvium).

Eksamikomisjon hindab ja arvestab:

• esituse ladusust ja korrektsust;
  • esituse kunstilisi aspekte ja väljenduslikkust;
  • erialaspetsiifiliste tehniliste oskuste ja võimete taset;
  • erinevate erialaspetsiifiliste tehniliste võtete valdamist ning nende kasutuse sobivust konkreetsete teostega;
  • orienteerumist erinevates muusikastiilides;
  • kandidaadi isiksuslikku interpretatsioonilist ja tehnilist võimekust;
  • kava vastavust nõuetele, selle komplitseeritust ning selles leiduvate interpretatsiooniliste ja tehniliste ülesannete keerukust.

2. Muusikateooria

Eriala eksamit hinnatakse skaalal 0-10 punkti, muusikateooria eksamit skaalal 0-5 punkti. Akadeemiasse on vastu võetud üliõpilaskandidaat, kes kogub eriala eksamil vähemalt 7 punkti, muusikateooria eksamil vähemalt 1 punkti ja kokku vähemalt 9 punkti.