Orel

OREL / bakalaureuseõpe / sisseastumiseksamid:

1. Eriala

Üliõpilaskandidaat võib valida, kas sooritada eksam orelil või klaveril ning esitama peast alltoodud nõuetele vastava kava.

• Kava nõuded orelil on järgmised (erandina on lubatud kava esitada noodist):
    • J. S. Bachi eelse helilooja teos;
    • J. S. Bachi teos;
    • romantiline teos.
  • Kava nõuded klaveril on järgmised:
    • polüfooniline teos;
    • suurvorm (ulatusliku sonaadi või kontserdi puhul võib esitada I või II+III osa);
    • pala.
  • Lisaks peab üliõpilaskandidaat:
    • harmoniseerima antud meloodia;
    • improviseerima jätku antud 4-taktilisele teemale;
    • lugema noodist prima vista.
  • Eksamikomisjon võib suulise vestluse käigus kontrollida kandidaadi teadmisi kitsamas erialavaldkonnas ja orienteerumist üldkultuurilistes küsimustes (kollokvium).

Eksamikomisjon hindab ja arvestab:

• esituse ladusust ja korrektsust;
  • esituse kunstilisi aspekte ja väljenduslikkust;
  • erialaspetsiifiliste tehniliste oskuste ja võimete taset;
  • erinevate erialaspetsiifiliste tehniliste võtete valdamist ning nende kasutuse sobivust konkreetsete teostega;
  • orienteerumist erinevates muusikastiilides;
  • kandidaadi isiksuslikku interpretatsioonilist ja tehnilist võimekust;
  • kava vastavust nõuetele, selle komplitseeritust ning selles leiduvate interpretatsiooniliste ja tehniliste ülesannete keerukust.

2. Muusikateooria

Eriala eksamit hinnatakse skaalal 0-10 punkti, muusikateooria eksamit skaalal 0-5 punkti. Akadeemiasse on vastu võetud üliõpilaskandidaat, kes kogub eriala eksamil vähemalt 7 punkti, muusikateooria eksamil vähemalt 1 punkti ja kokku vähemalt 9 punkti.