Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia annab 150 tasuta kontserti

Teisipäeval, 19. septembril algab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 98. kontserdihooaeg, kus esinevad rahvusvaheliselt tunnustatud interpreedid, dirigendid ja ansamblid pakuvad konkurentsi Eesti kontserdikorraldajatele. Aastas jõuab lavale 150 kontserti.

EMTA Loometegevuse ja välissuhete prorektori prof Henry-David Varema sõnul on Muusika- ja Teatriakadeemia põhitegevus koolitada tippmuusikuid ja see toob kokku andekad üliõpilased, võimekad pedagoogid ja rahvusvahelistes meistriklassides ka erialatipud välismaalt. „Me saame tuua lavale esinejad, kes mujal Eesti publiku ette ei satu,” ütles Varema. „Kuna meie kontsertidel on akadeemiline eesmärk, siis on need ka kõigile tasuta,” lisas Varema.

Varema sõnul saavad EMTA kontsertidel võimaluse oma muusikalist meisterlikkust esitleda eelkõige üliõpilased, kuid üles astuvad ka hinnatud tegevmuusikud ja EMTA pedagoogid nagu näiteks pianistid Mihkel Poll ja Sten Lassmann, viiuldaja Triin Ruubel. Samuti töötavad EMTA üliõpilastega rahvusvaheliselt tunnustatud dirigendid nagu Arvo Volmer, Tõnu Kaljuste ja Paul Mägi.

Väliskülalistest soovitab Varema tulla kindlasti kuulama meistrikursuse juhendajatest viiuldajaid Natalia Lomeikot (Inglismaa) ja Stanislav Proninit (Venemaa), pianisti Frank-Immo Zichnerit (Saksamaa), tšellisti Wolfgang Boettcherit (Saksamaa).

Kontserthooaja repertuaaris on teosed alates eatust klassikast, kuni kaasaegse jazzi ja nüüdismuusika, ooperi ja teatrini. Kokku astub sügise programmis üles kuni 200 esinejat.

Kontserdid ja etendused toimuvad peamiselt Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saalides (Tatari 13). Lisaks ka teistes kontsertpaikades Tallinnas nagu Estonia kontserdisaal, Teater NO99, Adamson-Ericu muuseum, Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja, Von Krahli Teater ja Eesti Draamateater.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia on Eesti ainuke muusikale ja teatrile spetsialiseerunud avalik-õiguslik ülikool. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tähistab 2019. aastal oma 100. juubelit.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdiinfo: http://www.ema.edu.ee/sundmused/kontserdid/