Antonio Grande (kitarr, Itaalia / Salerno konservatoorium)

  • 14:00
  • EMTA orelisaal
Antonio Grande (kitarr, Itaalia / Salerno konservatoorium)

8.03 kl 14 / EMTA orelisaal / Tasuta

Külaliskontsert
Naapoli kitarrimusika läbi aegade
prof Antonio Grande (Itaalia, Salerno konservatoorium)

Kavas D. Scarlatti, D. Cimarosa, G. Paisiello, A. Grande, P. Marrone

Naistepäevale lisab vürtsi Itaaliast pärit kitarrist Antonio Grande.  Muusik on Salerno Konservatooriumi õppejõud, kes on täiendanud end maailmakuulsate nimede juures nagu Roberto Aussel, Mario Gangi, Oscar Ghiglia ja Josè Tomàs. Antonio Grande annab regulaarselt kontserte Belgias, Hollandis, Prantsusmaal, Austrias ja loomulikult kodumaal Itaalias ning kontsertreisid on teda viinud suisa Brasiiliasse. Ta on tegev mitmetes ansamblites ja soleerinud kammerorkestrite ees. Muusik on võtnud eesmärgiks propageerida ajalooliste ja kaasaegsete (näiteks Healey, Mazzotta, Summaria, Vitale) Naapoli heliloojate muusikat. Muide, Grande valdab oskuslikult ka barokk-kitarri -- mine tea, ehk kuuleb seda sel korralgi! Ja ärgem siis unustage, kontsert toimub päevasel ajal, kohtumiseni!

KAVA

Domenico Scarlatti (1675 – 1757)
-- Sonaadid K 32 & K 380 (traskr. Antonio Grande)
Domenico Cimarosa (1749 – 1801)
-- Sonaadid C 9, C 49, C 21 (traskr. C. Giuliani. M. Gangi, A. Grande)
Giovanni Paisiello (1740 – 1816)
-- Nel cor più non mi sento (arietta ooperist “La molinara” – 1790)
Antonio Grande (1960)
-- …nel loro silenzio… (neli variatsiooni Naapoli ainetel)
Patrizio Marrone (1961)
-- Conversazione con le cose senza nome n. 5
-- Fantasia napoletana (süit Naapoli linnas 19. saj. lõpul levinud laulude ainetel, seadnud Antonio Grande)

Kitarrist Antonio Grande on lõpetanud 'S. Pietro a Majella konservatoooriumi ning lihvinud oma oskusi mitmete maailmanimega kitarristide nagu Roberto Aussel, Mario Gangi, Oscar Ghiglia ja Josè Tomàs meistriklassides. Antonio Grande mängib ka barokk-kitarri.
Grande annb regulaarselt kontserte Itaalias, Belgias, Hollandis, Prantsusmaal, Austrias, Saksamaal, Šveitsis, ka Brasiilias. Tema kontserte on edastanud Itaalia, Saksa ja Brasiilia televisiooni- ja raadiokanalid.
Antonio Grande on tegev kammermuusikuna, tema sagedasteks lavaparteriteks on flötist Cécile Prakken, laulja Daniela del Monaco ja saksofonist Gianfranco Brundo. Samuti on Grande mänginud kammerorkestrite solistina.
Grande eriline tähelepanu kuulub Naapoli linna muusikale läbi mitme aastasaja. Naapolis tegutsenud heliloojate (nt Healey, Mazzotta, Summaria, Vitale jt) muusika propageerimine oma kontsertidel on saanud kitarristi südameasjaks. Mh on Grande koostanud raamatu Naapoli kitarrielust 20. sajandil, mille on välja andnud kirjastus Recherche.
Grande on salvestanud neli heliplaati plaadifirmadele Saga Records ja CNI.
Lisaks kitarrimängule kirjutab Grande muusikat ja muusikateduslikke artikleid ning töötab kitarriprofessorina Salerno konservatooriumis.

Tasuta