Meistrikursus viiuldajaile: Eva Bindere

  • -
  • 17:00 - 20:00
  • EMTA orelisaal
Meistrikursus viiuldajaile: Eva Bindere

8. märtsil kell 17.00-20.00 EMTA orelisaalis
9. märtsil kell 15.00-18.00 EMTA orelisaalis
EVA BINDERE (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā)

Läti noorema põlvkonna üks tuntumaid viiuldajaid Eva Bindere (1974) on õppinud Emīls Dārziņši nim. Muusikakoolis, Läti Muusikaakadeemias Anete Zvaigzne, Uldis Sprudzse ja Andris Baumanise juures ning täiendanud end 1997–1998 Dallases Eduard Schmiederi käe all. Lisaks on ta 2003 lõpetanud Baseli Muusikaakadeemia, kus tema erialapedagoogiks oli tunnustatud prantsuse viiuldaja Raphael Oleg ning kammermuusikaõpetajateks Walter Levin ja Hatto Bayerle.

Eva on mänginud Läti Filharmoonia Kammerorkestris ning 1997–2012 kammerorkestris “Kremerata Baltica”. Solistina on ta üles astunud pea kõigi Läti orkestrite ees ning salvestanud regulaarselt ka Läti Raadiole.

Ta on ka pühendunud kammermuusik, kelle ansamblipartnerid on olnud viiuldajad Gidon Kremer, Pierre Amoyal, Renaud Capuçon, Lukas Hagen, Boris Garlitsky, vioolamängijad Maxim Rysanov, Antoine Tamestit, Wolfram Christ, Veronika Hagen, Gerard Causse, Vladimir Mendelssohn, tšellistid Yo Yo Ma, Clemens Hagen, Gautier Capuçon, Mario Brunello, Boris Pergamenschikov ning pianistid Katia Skanavi, Martin Statfeld, Martin Helmchen, Katrine Gislinge, Leif Ove Andsnes ja Alexander Melnikov. Koos "Kremerata Baltica" kolleegidega 2004. aastal asutatud keelpillikvartett “Euphonia” pälvis juba kahe aasta pärast (2006) Läti kõrgeima muusikapreemia (Lielā Mūzikas balva). Gidon Kremeri dirigeerimisel ja Eva Bindere soleerimisel valminud “Kremerata Baltica” heliplaat „After Mozart“ pälvis 2001. aastal ka Grammy auhinna.

  1. aastast töötab Eva Läti Muusikaakadeemias andes regulaarselt meistriklasse nii kodus kui välismaal.