ERSO ja EMTA sümfooniaorkesteri ühiskontserti dirigeerib Neeme Järvi

Reedel, 6. märtsil kell 19 astuvad Estonia kontserdisaalis koos publiku ette Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemmia sümfooniaorkester. Kontserti pealkirjaga „Pühendus“ dirigeerib Neeme Järvi.

Solistidena astuvad üles Aleksandr Toradze (klaver) ja Arvo Leibur (viiul).

„ERSO ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri koostöös on saanud heaks traditsiooniks anda ühiskontsert, kus kogenud orkestrantide kõrval saavad tudengid orkestritöö kogemusi,“ ütles ...... „

Kavas: Richard Strauss. Armastusstseen ooperist “Tulepõud” (“Feuersnot”) David Toradze. Sümfoonia nr 2 “Nikortsminda kiituseks” (“Hvala Nikortsminde”) Igor Stravinski. Kontsert klaverile ja puhkpillidele Eduard Tubin. “Eesti rahvatantsud”, “Süit eesti tantsudest”, “Süit eesti tantsuviisidest” viiulile ja orkestrile Neeme Järvi selle hooaja kontserdikavades on rõhk eri rahvaste muusikal ning Saksa, Gruusia, Vene ja Eesti heliloojate loomingut ühendav kontsert “Pühendus” on selle ilmekaimaks näiteks.

Nimeka Gruusia helilooja David Toradze rikkaliku loomingu hulgas on märkimisväärsel kohal tema II sümfoonia, mille aluseks on Galaktion Tabidze poeem Lääne-Gruusias Ratši mägedes asuvast Nikortsminda katedraalist - 11. sajandil ehitatud arhitektuuripärlist. Modernse ja koloriitse helikeelega sümfoonia on pühendatud Neeme Järvile, kelle juhatusel toimus ka teose esiettekanne 1970. aastal Moskvas Üleliidulise Raadio Suure Sümfooniaorkestri esituses, viis aastat hiljem kõlas sümfoonia esmakordselt ka Tallinnas. Igor Stravinski neoklassitsistlikus stiilis klaverikontserdis soleerib David Toradze poeg, maailma lavadel eriti Vene muusika interpretatsioonidega tähelepanu pälvinud Aleksandr Toradze, keda seob tihe koostöö paljude Põhja-Ameerika, Euroopa ja Venemaa tipporkestritega. Eesti muusikat esindavad kontserdil meie suurima sümfooniku Eduard Tubina meeleolukad rahvaviisiseaded, kus solistina astub üles ka ERSO esiviiul Arvo Leibur.

Neeme_Jarvi-nett-Simon-van-Boxtel