98. hooaja avakontsert: viiuldajad Merily Leotoots, Kati Meibaum ja pianist Grete Jädal

• Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal

19.09 kell 18 / EMTA kammersaal / Tasuta
EMTA 98. HOOAJA  AVAKONTSERT
Tudengiteisipäev
Merily Leotoots (viiul), Kati Meibaum (viiul), Grete Jädal (klaver)

Merily Leotoots lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli professor Mari Tampere-Bezrodny ja Sigrid Kuulmanni viiuliklassis. Praegu õpib Merily Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppes professor Mari Tampere-Bezrodny juhendamisel. Teda on tunnustatud mitmetel vabariiklikel konkurssidel. Merily on osalenud Pavel Bermani, Anna-Liisa Bezrodny, Sophia Jaffé, Petru Munteanu, Marina Chiche'i jt meistriklassides. Eelmisel hooajal andsid Merily ja Grete koos täispika kontserdi Tudengiteisipäeva raames.

Grete Jädal alustas oma klaveriõpinguid Iive Joametsa juhendamisel Heino Elleri nim. Tartu Muusikakoolis. Aastal 2007 jätkas ta oma õpinguid Tanel Joametsa klaveriklassis ning 2017. aastal omandas Grete magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. 2015/16. õppeaastal õppis ta Itaalias Umberto Giordano nim. Konservatooriumis Claudio Trovajoli klaveriklassis. Grete on osalenud mitmetel rahvusvahelistel ja vabariiklikel pianistide konkurssidel ning festivalidel. Ta on esinenud soolo- ja kammermuusikuna Itaalias, Küprosel, Soomes, Lätis, Rootsis ja Venemaal. Aastal 2010 pälvis ta Ago Russaku nim. stipendiumi ja aastal 2013 Helmi Valtmani nim. stipendiumi.

Kati Meibaum alustas viiuliõpinguid Nõmme Muusikakoolis Leila Eespere juhendamisel. Ta jätkas Eva Punderi õpilasena ning lõpetas TMKK aastal 2014 Sigrid Kuulmanni ja Mari Tampere klassis. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õppis prof Mari Tampere-Bezrodny ja Kristina Kriidi juures. Alates 2016/17 õppeaastast jätkab Kati õpinguid Saksamaal, Trossingeni Muusikakõrgkoolis prof Marina Chiche'i klassis.
Kati on osalenud Kurt Sassmanshausi, Petru Munteanu, Robert Rozeki, Daniel Nodeli, Sophia Jaffé, Florian Dondereri ja Anna-Liisa Bezrodny jt meistrikursustel. Klaverikvintetiga Kodumaine Viisik laureaat konkursil ,,In corpore 2015“, samuti I koht Riias kammermuusika konkursil juunis 2016.  Kvintett on korduvalt esinenud koostöös Eesti Kontserdiga mitmeis Eesti paikades. Kiili vanamuusikaansambli koosseisus on esinetud USAs, Kanadas, Iirimaal, Hispaanias jt.

Kavas C. Debussy, F. Schubert, P. de Sarasate