Ceciliana 2018. Tuuli Lindeberg ja Eero Palviainen

• Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone
Ceciliana 2018. Tuuli Lindeberg ja Eero Palviainen

17.03 kell 17 / Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone (Pikk 17)
Tuuli Lindeberg (sopran, Soome) ja Eero Palviainen (teorb, Soome)
Kavas Monteverdi, Purcell, Dowland jt

Tuuli Lindeberg on mitmekülgne laulja ja muusik. Kristallselge sopranihäälega Lindeberg on üks olulisemaid barokk- ja nüüdismuusika esitajaid Soomes. Ta on lõpetanud Sibeliuse Akadeemia laulu erialal. Õpingute ajal täiendas ta end varase muusika alal Paul Hillieri ja Evelyn Tubbi meistriklassides. 2009. aastal võitis ta teise koha rahvusvahelisel Kangasniemi laulukonkursil. Lindeberg teeb koostööd Soome parimate kammerorkestrite ja barokkansamblitega ning esineb regulaarselt raadios ja televisioonis. Teda võib tihti kuulda esitamas soolosid oratooriumites, koorikontsertidel ja ooperilavastustes. Teiste seas on ta näiteks esitanud Esa-Pekka Saloneni teost “Floof” koos Avanti! Kammerorkestri ja Jaakko Kuusistoga, sopranisoolosid Bachi h-moll missas ja Monteverdi ulatuslikus teoses “Maarja vesper” jpm. Samuti on ta üles astunud Benjamin Britteni ooperis “Peter Grimes” Soome Rahvusooperi laval. Lindeberg on olnud ka mitmete spetsiaalselt talle kirjutatud teoste esmaesitaja. Lisaks solistikarjäärile õpetab Lindeberg Helsingi Metropolia Rakenduskõrgkoolis laulmist, spetsialiseerudes just barokkmuusikale ja -stiilile. Aeg-ajalt on ta ka vokaal-, koori- ja kammermuusika salvestamisprojektide kunstiline produtsent.

Eero Palviainen on väljapaistev lautomängija ja pillimeister. Ta alustas lautomängu õppimist Turu Konservatooriumis ning jätkas pilliõpinguid hiljem Sibeliuse Akadeemias Leif Karlsoni juures. Palviainen lõpetas 1992. aastal Baseli Schola Cantorumi, kus tema õpetajaks oli lautomängija ja tunnustatud pedagoog Hopkinson Smith. Lisaks renessansslautole valdab Palviainen meisterlikult vihuelat, teorbi, barokk-kitarri ja barokklautot. Tema repertuaar ulatub renessanssmuusikast hilise barokini. Palviainen on esinenud solisti ja ansamblistina edukalt paljudes Euroopa riikides ja ka Jaapanis. Ta teeb regulaarset koostööd varajase muusika ansamblite ja orkestritega, nagu L'Arpeggiata, Akadêmia, Arte dei Suonatori, Freiburgi Barokkorkester, Kesk-Põhjamaa Kammerorkester, SAMA jpt.

Sissepääs muuseumipiletiga