Ceciliana: Ashley Solomon (traversflööt, Inglismaa), Imbi Tarum (klavessiin)

  • 17:00
  • Kadrioru Kunstimuuseum
Ceciliana: Ashley Solomon (traversflööt, Inglismaa), Imbi Tarum (klavessiin)

19.03 kl 17 / Kadrioru Kunstimuuseum / 10/7 €
"Isa, poeg ja ristiisa”
Ashley Solomon (traversflööt, Inglismaa), Imbi Tarum (klavessiin)
Kavas J. S. Bach, C. P. E. Bach, G. P. Telemann
Koostöös Lossimuusikaga

Flöödikorüfee Ashley Solomon, keda lisaks solistikarjäärile tuntakse ka kui nimeka vanamuusikaansambli Florilegium eestvedajat, puudutab koos Eesti klavessiinimängu Grand Lady Imbi Tarumiga Kadrioru lossis kuulaja kõrva tundelise ja fantaasiaküllase muusikaga. Kõlavad teosed C. Ph. E. Bachi ja G. Ph. Telemanni sulest.

ESINEJATEST:
Flötist Ashley Solomon on lõpetanud Londoni kuningliku muusikaakadeemia ning täiendanud end plokkflöödi erialal Peter Holtslagi ning barokk- ja klassikalise flöödi erialal Lisa Beznosiuki käe all. Täna tuntakse teda eelkõige kui nimeka vanamuusikaansambli Florilegium eestvedajat. Ansambel on oodatud külaline mainekatel rahvusvahelistel festivalidel, samuti saab nende tõlgitsusi varasest muusikast nautida üle 20 heliplaadil, mis on välja andtud plaadifirmas Channel Classics.

Ka ülesastumised solistina on viinud Solomoni kontserreisidele siin- kui sealpool ookeani, lisaks on ta salvestanud erinevatele raadio- ja telekanalitele. Solomoni tõlgitsused J. S. Bachi flöödisonaatidest pälvisid ajakirja Gramophone tunnustuse. Lisaks Bachile on Solomon ajastutruus vaimus salvestanud veel Mozarti, Glucki, Rossini, Nadermanni, Bochsa ja Tulou’ flöödimuusikat.

Alates 2006. aastast töötab Solomon Londoni kuningliku muusikakolledži ajaloolise interpretatsiooni osakonna juhatajana ning on selles ametis oma tudengitega ellu viinud ridamisi mastaapseid projekte (sh kontsertturneed Itaaliasse ja Austraaliasse). 2013. aastal debüteeris Solomon dirigendina, juhatades H. Purcelli “Dido & Aeneast”.
Solomon on tihedalt seotud ka Boliivia muusika ja muusikutega. Florilegiumi ja Boliivia koori Arakaendar’I esimene ühine heliplaat, mis ilmus 2007. aastal, nomineeriti BBC muusikaauhinnale. 2008. aastal tunnustas Boliivia valitsus Solomoni tema panuse eest Boliivia kultuuriellu hinnalise Hans Rothi auhinnaga.

Klavessinist Imbi Tarum on üks hinnatumaid vanamuusika interpreete Eestis, kes solistitegevuse kõrval osaleb ka erinevates vanamuusikaorkestrites ja -ansamblites. Lisaks on tähelepanuväärne tema tegevus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus ta töötab alates 1991. aastast klavessiini- ja basso continuo õppejõuna.

FESTIVALIST:
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia varajase muusika keskus tegutseb täie hooga. Sellele viitab järjekorras juba neljas vanamuusikafestival Ceciliana, kus kohtuvad inglise, vene, hollandi ja eesti muusikud. Nagu ikka on olulisel kohal nii juba hinnatud õppejõudude kui ka tudengite koostöö eri kõrgkoolidest. Tagatipuks peetakse maha noorte muusikaõppurite klavessiinikonkurss ning tähistatakse ülemaailmset Vanamuusikapäeva!

Vanamuusikafestival Ceciliana toimub 18.03-21.03.2017 Tallinnas.
Festivali kunstiline juht on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia varajase muusika keskuse juhataja ning hinnatud interpreet Imbi Tarum.