Ceciliana: Vanamuusikapäeva tähistamine

  • 17:00
  • Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Ceciliana: Vanamuusikapäeva tähistamine

21.03 / EMTA / Tasuta
Vanamuusikapäeva tähistamine

kl 17 / EMTA orelisaal
EMTA barokkorkester
Solist Lisanne Altrov (barokkviiul)
Kavas A. Vivaldi, C.P.E. Bach, J.-B. Lully

kl 19 / EMTA  kammersaal
Ansambel Floridante
Kavas E. de la Guerre, J. S. Bach

21. märtsil tähistatakse kontsertide, festivalide ja teiste ettevõtmistega Euroopa vanamuusikapäeva (European Day of Early Music, EDEM). Tänavu kaheksandat korda UNESCO egiidi all toimuva ürituse ellukutsuja on Euroopa vanamuusikaassotsiatsioon (REMA) ning sellest võtavad osa muusikud umbes kahekümnest Euroopa riigist ning USAst. Vanamuusikapäeva toimumist toetavad teiste seas vanamuusikakorüfeed Jordi Savall ning William Christie.
Vana kalendri järgi J. S. Bachi sünnipäeval aset leidva suure ühisprojektiga on kolmandat aastat järjest liitunud ka Eesti muusikud - uue põlvkonna barokkansambel Floridante annab traditsioonilise tasuta kontserdi kell 19 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis. Kell 17  esinevad orelisaalis EMTA varajase muusika keskuse tudengid. Mõlemad vanamuusikapäeva kontserdid on ühtlasi EMTA vanamuusikafestivali “Ceciliana” lõppakordiks.

FESTIVALIST:
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia varajase muusika keskus tegutseb täie hooga. Sellele viitab järjekorras juba neljas vanamuusikafestival Ceciliana, kus kohtuvad inglise, vene, hollandi ja eesti muusikud. Nagu ikka on olulisel kohal nii juba hinnatud õppejõudude kui ka tudengite koostöö eri kõrgkoolidest. Tagatipuks peetakse maha noorte muusikaõppurite klavessiinikonkurss ning tähistatakse ülemaailmset Vanamuusikapäeva!
Vanamuusikafestival Ceciliana toimub 18.03-21.03.2017 Tallinnas.
Festivali kunstiline juht on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia varajase muusika keskuse juhataja ning hinnatud interpreet Imbi Tarum.