Ceciliana: Denis Severin (tšello, Venemaa/Šveits)

• Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal
Ceciliana: Denis Severin (tšello, Venemaa/Šveits)

18.03 kl 19 / EMTA kammersaal / Tasuta
Denis Severin (tšello, Venemaa/Šveits)
Kontsert-loeng "J. S. Bachi tšellosüidid"
Kavas J. S. Bach, V. Silvestrov

Tšellist Denis Severin on pärjatud Grammy (2007) ja Echo Klassik (2015) auhindadega. Hinnatud muusik, kelle igapäevane kontserttegevus kulgeb maailma mainekamades kontserdisalides ning rahvusvahelistel festivalidel, avab vanamuusikafesivali Ceciliana. Kontsert, kus kõlavad kõrvuti baroki suurmeistri J. S. Bachi ja ka Valentin Silvestrovi teosed soolotšellole, toimub EMTA kammersaalis kell 19.

ESINEJAST:
Denis Severin on Genfi muusikaülikooli ning Berni Kunstide Ülikooli (Šveits) tšelloprofessor.
Ta on kriitikaauhinna ECHO KLASSIK (2015) ning Grammy (2007) laureaat, samuti on ta võitnud esikohti mitmetel konkurssidel Itaalias, Hispaanias ja Kreekas. Severin on salvestanud plaadifirmadele Naxos, Sony, Panclassics ja Dabringhaus & Grimm.
Denis Severin kontserteerib regulaarselt maailma hinnatumates kontserdisaalides nagu Queen Elizabeth Hall Londonis, Amsterdami Concertgebouw, Konzerthaus Berlin, Musikverein Wien, Praha filharmoonilise seltsi kontserdimaja, Radio France’i kontserdisaal Pariisis, Zürichi Tonhalle, Lutoslawski nim. kontserdisaal Varssavis.
Severini koostööpartnerite hulka kuuluvad maailma nimekaimad ansamblid ja solistid. Ta on oodatud külaline arvukatel klassikalise muusika festivalidel ning on erinevate konkursside žüriiliige.
Severin on lõpetanud Tšaikovski nim. Moskva kontservatooriumi (1996). Aastatel 1996-2003 jätkus tema haridustee Genfi muusikaülikoolis, Baseli muusikaakadeemias ning Schola Cantorum Basiliensises.

FESTIVALIST:
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia varajase muusika keskus tegutseb täie hooga. Sellele viitab järjekorras juba neljas vanamuusikafestival Ceciliana, kus kohtuvad inglise, vene, hollandi ja eesti muusikud. Nagu ikka on olulisel kohal nii juba hinnatud õppejõudude kui ka tudengite koostöö eri kõrgkoolidest. Tagatipuks peetakse maha noorte muusikaõppurite klavessiinikonkurss ning tähistatakse ülemaailmset Vanamuusikapäeva!
Vanamuusikafestival Ceciliana toimub 18.03-21.03.2017 Tallinnas.
Festivali kunstiline juht on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia varajase muusika keskuse juhataja ning hinnatud interpreet Imbi Tarum.