Doktorikontsert. Jonathan Henderson

• 14.00
  • Keila Muusikakool
Doktorikontsert. Jonathan Henderson

27.05 kell 14 / Keila Muusikakool (Ehitajate tee 1, Keila)
Doktorikontsert
Jonathan Henderson (flööt)
Kaastegevad Soo-Young Lee (klarnet), Carlos Sanchis Aguirre (klaver)
Kavas Adams, Connesson, Yoshimatsu, Tüür

Austraaliast pärit Jonathan Henderson on Rahvusooper Estonia flöödirühma kontsertmeister alates 2012. aastast. Ta on lõpetanud Queenslandi Konservatooriumi flöödi ja heliloomingu alal. Edasi õppis ta Freiburgi Muusikakõrgkoolis Felix Renggli flöödiklassis. Henderson on võitnud esimese koha James Carsoni konkursil Austraalias ning tulnud finalistide hulka nimekal Kiejstut Bacewiczi nimelisel rahvusvahelisel kammermuusika konkursil (koos pianisti Miyuki Ishiiga). Henderson on end täiendanud ka pikolo- ja barokkflöödi mängu vallas. Ta on esinenud Turu Filharmooniaorkestri, Austraalia Kammerorkestri, Pärnu Festivaliorkestriga jpm. Henderson oli Lisa Cheneysi Flöödikontserdi esmaesitaja Brisbane`i Orkestriga (2017) ning Lepo Sumera teose “To the Harmony” Eesti esmaesitaja koos Tallinna Kammerorkestriga 2015. aastal. Ta on ka New Theatre Ensemble`i asutaja ning kunstiline juht. Ansambli esituses on Eesti publiku ees esmakordselt kõlanud mitmed olulised Austraalia heliloojate teosed. Hetkel on Hendersonil pooleli doktoriõpingud Jacques Zooni flöödiklassis Šveitsis ning EMTAs.

Sissepääs tasuta