Doktorikontsert. Vlady Bystrov

Doktorikontsert. Vlady Bystrov

7.05 kell 19 / EMTA kammersaal
Doktorikontsert
Vlady Bystrov (puhkpillid, elektroonika)
Kaastegevad Juan Fran Cabrera (viiul), Olesya Davydyuk (viiul), Michael Sagulin (vioola), Saara Viika (tšello), Jaak Sikk (klaver)
Kavas Bystrov

Eksperimentaalmuusik ja pedagoog Vladislav Bystrov alustas pilliõpinguid Kaasani muusikakoolis, kus tema erialainstrumentideks olid klarnet ja klaver. Hiljem täiendas ta end Peterburi Kultuuriakadeemias saksofoni, arranžeerimise ja orkestridirigeerimise alal. Aastal 1994 suundus ta Saksamaale ning uuris seal muusika ja dialektika seoseid Braunschweigi Tehnikaülikoolis. Seejärel tudeeris ta kaks aastat Hamburgi Muusika- ja Teatriakadeemias, kus uuris kaasaegseid kompositsioonitehnikaid (lõpetas 2008). Tema tegevus on olnud seotud mitmete bigbändidega Peterburis nii klahvpillimängija, saksofonisti kui ka klarnetistina. Aastatel 1997–1999 oli ta Braunschweigi laste- ja noorteteatri muusikadirektor. 1997. aastal asutas ta Braunschweigis Uue Muusika kooli. Alates 2004. aastast on Bystrov rahvusvahelise elektroakustilise muusika ja uusmeedia foorumi ”neue_nacht” kunstiline juht ja eestvedaja.

Sissepääs tasuta