EMTA lavakunstikooli 28. lennu bakalaureuseetendused "... ja peaksin sada surma ma ..." ERMis Tartus

• 19:00 - 21:05
  • Eesti Rahva Muuseum
EMTA lavakunstikooli 28. lennu bakalaureuseetendused

EMTA lavakunstikool annab 28. lennu bakalaureuselavastusega
„...JA PEAKSIN SADA SURMA MA...“  lisaetendusi Eesti Rahva Muuseumi teatrisaalis 11. ja 12. oktoobril kell 19.00.
EMTA lavakunstikooli 28. lennu bakalaureuselavastus „...JA PEAKSIN SADA SURMA MA...“ põhineb ühe väikese rahva suurtel lugudel ja nendega elatud eludel. Lood, mis aitasid hädade vastu tuhandeid aastaid tagasi, sadu aastaid tagasi, võiksid vastuseid anda ka täna. "Maailm on liigestest lahti ja uuesti ja uuesti peame küsima, mis meid toestab ja millel me rajaneme, et alles jääda, et püsida, et aidata. Kui meie esivanemad said tarkuse kätte oma usust, oma emakeelest ja regilaulust – „teisest emakeelest“ (Veljo Tormis), unenägudest ja prohveteeringutest - saame meiegi ehk noist tuge. Sellepärast me laulame ja kõneleme."
„...JA PEAKSIN SADA SURMA MA“ etendub EMTA lavakunstikooli 28. lennu bakalaureusetööna peale nende eelnevaid bakalaureuselavastusi „Impeerium”, „NODvenatsat” ja „Kogudus”.  Esietendus toimus 13.09.2017 Hageri vennastekoguduse palvemajas. 28. lennu tudengid on õpivad neljandat aastat kursuse juhendajate Anne Türnpu ja Mart Kolditsa käe all.
Foto: Kulla Laas

Lavastajad: Anne Türnpu, Eva Koldits (Teater NO99) ja Mart Koldits
Laval: EMTA lavakunstikooli 28. lennu üliõpilased Johan Elm, Kirill Havanski, Ingmar Jõela, Laura Kukk, Ingrid Margus, Jane Napp, Jaanus Nuutre, Dovydas Pabarčius, Steffi Pähn, Teele Pärn, Sander Roosimägi, Ilo-Ann Saarepera, Johannes Richard Sepping, Nils Mattias Steinberg, Markus Truup, Priit Põldma, Jan Teevet, Ursel Tilk, Joosep Uus.
Helilooja: Martin Kirsiste
Kunstnik: Kairi Mändla
Valguskunstnik: Airi Eras

Etendus kestab 2 tundi ja 5 minutit.

Järgmine etendus toimub ERM teatrisaalis 12.10.2017 kell 19.00

Piletid hinnaga 17 eurot ning sooduspiletid (õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele) hinnaga 13 eurot ja 9 eurot on müügil Piletimaailmas ja Piletilevis.