EMTA lavakunstikooli 28. lennu bakalaureuselavastus "Õpetatud naised"

• Eesti Draamateater

24. novembril kell 19.00 esietendub Eesti Draamateatris EMTA lavakunstikooli 28. lennu bakalaureuselavastus "Õpetatud naised".
EMTA lavakunstikooli 28. lennu üliõpilased on senises õppetöös kokku puutunud väga eriilmeliste materjalide ja lavastajatega; õppinud füüsilist ja visuaalset teatrit; töötanud ajalooliste allikate ja regilauluga, dokumentaalse ning oma eluloolise materjaliga. Nüüd tuuakse bakalaureuselavastusena publiku ette maailmaklassikasse kuuluv Molière´i värssnäidend „Õpetatud naised” EMTA lavakunstikooli juhataja Lembit Petersoni juhendamisel.
Lavastaja Lembit Petersoni jaoks on Molière (1622–1673) üks olulisemaid autoreid. Peterson on kogu oma teatrielu jooksul Molière´i näidendeid palju kordi lavastanud, praegugi on Eesti Draamateatri mängukavas „Tartuffe“ - näidend, mis tõelise ja näilise vahet vaagides seostub selgesti ka „Õpetatud naiste“ teemadega. Näiline või võltsõpetatus ei lase inimesel usaldada oma loomulikke tundeid ja tegelikke teadmisi. Värssnäidendi „Õpetatud naised” kirjutas Molière 1672. aastal. Kolm ja pool sajandit hiljem tõdeme, et tema iroonia võltsharituse ehk pealiskaudsuse, muljejätmise, edevuse ja poolikuse suhtes on kahjuks endiselt päevakohane.

Lavastaja: Lembit Peterson (Theatrum)
Kunstnik: Mae Kivilo (külalisena)
Tõlkinud: Ott Ojamaa
Laval:
EMTA lavakunstikooli 28. lennu üliõpilased Kirill Havanski, Laura Kukk, Ingrid Margus, Jane Napp, Jaanus Nuutre, Dovydas Pabarcius, Steffi Pähn, Teele Pärn, Sander Roosimägi, Ilo-Ann Saarepera, Johannes Richard Sepping, Nils Mattias Steinberg, Markus Truup, Joosep Uus, Johan Elm ja Jan Teevet.

EMTA lavakunstikooli 28. lennu kursuse juhendajad on Anne Türnpu ja Mart Koldits.

Piletid hinnaga 14 - 16 € ning sooduspiletid 12,80 € (-20% täishinnast)  müügil Eesti Draamateatri kassas, kodulehel ja Piletimaailma müügipunktides.

Järgmised EMTA lavakunstikooli 28. lennu bakalaureuselavastuse "Õpetatud naised" etendused on kavas 25. ja 27. novembril kell 19.00 ning 2., 4. ja 20. detsembril kell 19.00 Eesti Draamateatris.