EMTA ooperistuudio etendused "Cyrano de Bergerac"

• Rahvusooper ESTONIA
EMTA ooperistuudio etendused

Eino Tambergi ooper "Cyrano de Bergerac" (romantiline ooper 3 vaatuses epiloogiga)

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ooperistuudio ning Rahvusooper "Estonia" koostööprojekt 2017. Ooperietendustes „Cyrano de Bergerac“ 25. aprillil kell 19.00  ja 26. aprillil kell 19.00 astuvad Rahvusooper „Estonia“ laval solistidena üles EMTA laulueriala üliõpilased.

Dirigent : Aivo Välja
Lavale seadnud: Neeme Kuningas
Näitejuht: Helgi Sallo
Lavastuse assistent: Auri Jürna
Kontsertmeistrid: Tiina Kärblane ja Piret Habak

Foto: Harri Rospu

OSADES EMTA laulueriala üliõpilased:
Cyrano de Bergerac - RAIKO RAALIK
Roxane - ANU-MARI UUSPÕLD
Christian -  MEHIS TIITS
Krahv de Guiche -  JANARI JORRO
Ragueneau - EDGAR TRON
Lise - GRETE OOLBERG
Roxane´i seltsidaam - AULE URB
Kapten Castel-Jaloux - EGON LAANESOO
Teistes osades ROSTISLAV GURJEV, MATTIAS AABMETS, MART LAUR, MART MADISTE ja MATI VAIKMAA Rahvusooperist "Estonia".

Helilooja Eino Tambergi ja libretist Jaan Krossi koostöös 1974. aastal valminud ooper „Cyrano de Bergerac“ on üks kaunimaid ja tuntumaid eesti oopereid. J.Kross kirjutas ooperile libreto Edmond Rostand`i samanimelise värssdraama järgi. J.Krossi vaimukat ja hingestavat teksti ilmestavad romantiliselt kaunid meloodiad ning värvikalt väljajoonistuvad karakterid. EMTA ooperistuudio ja RO Estonia koostööetenduses on kasutatud Ervin Õunapuu lavakujunduse detaile ja Mare Raidma kavandatud kostüüme 1995. aasta Mikk Mikiveri lavastusest.

Piletid hinnaga 14 - 25 € ja sooduspiletid 7 - 22,50 € müügil RO "Estonia" kassas ja Piletilevi müügipunktides.