EMTA ooperistuudio ESIETENDUS: G. B. Pergolesi "Teenija-käskijanna"

• 19:00 - 20:00
  • Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal
EMTA ooperistuudio ESIETENDUS: G. B. Pergolesi

04.05 kell 19 / EMTA kammersaal
EMTA ooperistuudio esietendus: G. B. Pergolesi koomiline ooper "Teenija-käskijanna" ("La serva padrona")

Lavastaja Jan Teevet (EMTA lavakunstikooli 28. lennu üliõpilane); juhendaja Anne Türnpu

Kunstnik Katharina Kuusemets (EKA stsenograafia eriala üliõpilane); juhendaja Lilja Blumenfeld
Lauljate muusikaline juhendaja Elmo Tiisvald
Kontsertmeister Ene Rindesalu
Varajase muusika keskuse barokkansambel Imbi Tarumi ja Meelis Orgse juhendamisel koosseisus Tiina Mäe (viiul), Meelis Orgse (viiul), Michael Sagulin (vioola), Johanna Randvere (tšello), Hanna Jürgenson (kontrabass), Piibe Maria Talen (klavessiin)
Peaosatäitjad EMTA laulueriala üliõpilased ja magistrandid:

Serpina – Grete Oolberg
Uberto – Raiko Raalik
Kahe tumma teenri rollides Johannes Richard Sepping ja Ursel Tilk (EMTA lavakunstikooli 28. lennu näitlejaüliõpilased)
Valgustaja Tammo Sumera
Grimm ja soengud Grimmikooli õpilastelt Annika Viigipuu, Liis Ellik, Mirjam Bräutigam, Liina Kivastik, Evelyn Nurmsalu

Sissepääs tasuta

G. B. Pergolesi koomiline lühiooper „Teenija-käskijanna” („La serva padrona”) jõuab publiku ette EMTA ooperistuudio, EMTA varajase muusika keskuse, EMTA lavakunstikooli, Eesti Kunstiakadeemia ja Grimmikooli ühistööna. Ooper "Teenija-käskijanna" esitatakse eesti keeles.

„Teenija-käskijanna” on Pergolesi tuntuim teos ning seda peetakse muusikaajaloos esimeseks koomiliseks ooperiks, mis sillutas teed paljudele järgnevatele samas žanris.

Järgmised etendused 20.06.2018 kell 22:00 Olustvere mõisas, Suure-Jaani Muusikafestivalil ning 05.09.2018 kell 19:00 Narva Linnuses, Narva Ooperipäevadel.