• Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal

19.05 kell 19 / EMTA kammersaal
Kavas J. S. Bach, J. Brahms-R. Schumann, F. Chopin, I. Stravinski

Jakob Teppo on sündinud 19. mail 1990. aastal Tallinnas üheksalapselise muusikute perekonna kolmanda lapsena. Ta alustas muusikaõpinguid 1997. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis klaveri erialal õpetaja Ell Saviaugu juhendamisel, alates 2005. aastast ka dots. Marko Martini juhendamisel. 2008. aastal lõpetas lisaks Keila Muusikakooli metsasarve erialal õpetaja Rait Eriksoni juhendamisel. Tallinna Muusikakeskkooli 12. klassis oli sunnitud sõrmevigastuse tõttu vahetama eriala, lõpetades kooli 2009. aastal metsasarve erialal õpetaja Rait Eriksoni juhendamisel. 2009. - 2010. aastal õppis ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias metsasarve erialal prof. Kalervo Kulmala juhendamisel. 2010. - 2013. aastal õppis ta klaveri interpretatsiooni erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias dots. Marko Martini, 2011. aasta sügisest ka prof. Ivari Ilja juhendamisel. 2013. aasta kevadel omandas bakalaureuse kraadi klaveri interpretatsiooni erialal. Sama aasta sügisest jätkab õpinguid samal erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuris. 2015.-2016. õppeaastal täiendas ta ennast Musik und Kunst Privatuniversität´s (Konservatorium Wien) Viinis professor Thomas Kreuzbergeri juhendamisel.
Jakob Teppo on osalenud ja pälvinud tunnustust mitmetel konkurssidel, nii klaveri kui metsasarve erialal. 2005. aastal sai ta V Eesti Noorte Pianistide konkursil diplomi kava väga hea esituse eest. Sama aasta sügisel pälvis ta kolme kooli vahelisel klaveriõpilaste konkursil II koha. 2006. aastal sai ta samanimelisel konkursil diplomi. Metsasarvega on ta saavutanud auhinnalisi kohti piirkondlikel ja üleriigilistel konkurssidel. 2009. aastal toimunud rahvusvahelisel kammeransamblite konkurss-festivalil "In corpore" saavutas ta sekstetiga publikupreemia. 2016. aastal pälvis ta 17. rahvusvahelise „Osaka“ klaverikonkursi Viinis toimunud poolfinaalis poolfinaalidiplomi pääsuga finaali.

Jakob Teppo on esinenud solistina ja erinevate koosseisudega Soomes, Austrias ja Prantsusmaal.  2011. aastal esines ta Tallinnas Raekoja platsil Vanalinna Päevade raames solistina Pärnu Linnaorkestri ees, dirigendiks Jüri Alperten. Jakob Teppo on täiendanud end prof. Arbo Valdma, emeriitprof. Aleksandra Juozepenaite- Eesmaa, prof. Pablo Galdo, prof. Giorgos Konstantinou ja prof. Erik T. Tawaststjerna meistrikursustel. Jakob Teppo on olnud mitme eesti helilooja klaveriteose esmaesitaja, seal hulgas Timo Steineri teose "Taevatrepp" Eesti Raadio poolt salvestatud heliplaadil "Õekese eest". Samuti salvestanud muusikat koostöös erinevate eesti teatritega ning Pärt Uusbergi muusikat mitmele eesti filmile, seal hulgas Rein Marani ja Martti Helde filmidele. Hooajal 2013/14 osales Jakob Teppo Eesti Draamateatri etenduses "Kuni inglid sekkuvad“, lavastajaks Uku Uusberg, kehastades pianist Teppo Jakobit. 2016. aasta suvel osales ta Naissaarel Nargenfestivali raames toimunud etenduses „Tüdrukud ei nuta ehk Katharina lähetamine“ ning Adamson-Ericu muuseumis toimunud etenduses „Elagu, mis põletab!“

Tasuta