Jubilate: Ene Üleoja 80

Üle-eestiline neidudekoor Leelo, dirigent Külli Kiivet
Emilia Üleoja (plokkflööt)
Kontserti juhib Rasmus Puur

Inimesed on huvitavad, töö inimestega on põrutavalt põnev. Eriti huvitav on inimene musitseerides.
Ene Üleoja

Ene Üleoja õppis koorijuhtimist Tallinna konservatooriumis Arvo Ratassepa juhendamisel. 1960. aastal alustas ta tööd muusikaõpetajana ja koorijuhina. Töötades Tallinna 22. Keskkoolis (praeguses J. Westholmi Gümnaasiumis) süvamuusika klassidega, oli ta H. Kaljuste kõrval  Z. Kodaly relatiivse noodiõpetuse edendajaks Eesti muusikahariduses. Kooli tollaste õpilaste ja vilistlastega ühineti 1976. aastal segakooriga Noorus. Ene Üleoja oli koori peadirigendiks 17 aastat ja sellel ajal saavutas koor märkimisväärseid võite rahvusvahelistel festivalidel. Aastatel 1991-1998 oli Ene Üleoja Tallinna Kaarli kiriku kontsertkoori dirigent,  1991-1999 EELK kirikumuusikakooli koorijuhtimise õpetaja ning mitmete laulupidude üldjuht.
Alates 1970. aastast on  Ene Üleoja Tallinna Riikliku Konservatooriumi, praeguse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud: 1986 dotsent, 1996-2004 koolimuusika instituudi juhataja, 2001 professor, aastast 2005 emeriitprofessor.
Ene Üleojale on omistatud ENSV teenelise kunstitegelase aunimetus (1984), Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemia (1998), R. Pätsi nimelise koolimuusika fondi stipendium (2003), Valgetähe III klassi teenetemärk (2001), EELK Teeneteristi III järk ja G. Ernesaksa nimelise koorimuusika preemia (2007) ning Heino Kaljuste fondi stipendium (2010).

Kontsert toimub koostöös Eesti Muusikaõpetajate Liidu ja Eesti Kooriühinguga.

Sissepääs tasuta