Kammermuusika meistrikursus: Evan Rothstein

• EMTA orelisaal
Kammermuusika meistrikursus: Evan Rothstein

4.-6. detsembril kell 10.00-14.00 EMTA orelisaalis
7. detsembril kell 14.00-16.00 seminar "Changing Times: the music profession and conservatoire training" A-402
EVAN ROTHSTEIN (Guildhall School of Music and Drama, London)

Evan Rothstein on õppinud Eastmani ja Yale'i Muusikakoolis ning Indiana Ülikooli juures asuvas Jacobsi Muusikakoolis. Viimases kaitses ta muusikadoktori kraadi viiuli interpretatsioonis dissertatsiooniga Charles Ives'ist nimeka Ives'i uurija J. Peter Burkholderi juhendamisel. Tema viiuliõpetajate hulka kuuluvad Nelli Shkolnikova, James Buswell ja Stanley Ritchie (barokkrepertuaar). Kammermuusikuna on ta teinud koostööd Clevelandi, Tokio, Julliardi, Fine Artsi ja Borodini kvarteti liikmetega. Samuti on ta õppinud viiulipedagoogikat Mimi Zweigi juures ning töötanud viimase assistendina.

1989 kolis ta Pariisi, õppis Harriet Hale Woolley stipendiaadina Veda Reynoldsi juures. Seejärel esines nii soolo- kui kammermuusikuna Euroopas, olles 6 aastat ka Spoleto muusikafestivali Festival dei due mondi orkestri liige. 2004-2010 oli Rothstein Euroopa Kammermuusika ProQuartet keskuse pedagoogiline konsultant. Ta on valitud kaks korda järjest Euroopa Kammermuusika Õpetajate Ühingu esimeheks. Paar korda kuus kirjutab ta kolumni kammermuusika õpetamisest ajakirjale „Ensemble Magazine“.

Rothstein on õpetanud 1992. aastast viiulit Pariisi regiooni erinevates konservatooriumites ning korraldanud workshoppe nii lastele kui täiskasvanud asjaarmastajatele. 1997. aastast õpetab ta kammermuusikat Indiana Ülikooli suvistes keelpilliakadeemiates Bloomingtonis.

Rothsteinil on ka Pariisi 8., Saint Denis' Ülikooli teaduskraad muusikateaduses, mille saamiseks keskendus ta Georges Aperghise eksperimentaalse muusikateatri uurimisele. 2001-2012 töötas ta muusikateoste vormianalüüsi ning muusikaajaloo õppejõuna. Ta on avaldanud tekste erinevates väljaannetes, kirjutades mitte ainult Ives'ist või Aperghisest, vaid ka laiemalt muusikast ning ühiskonnast, Steve Reichi minimalismist kuni Broadway muusikalideni. Viimastel aastatel on ta teinud koostööd selliste organisatsioonidega nagu Olive Music, Théâtre de Châtelet ja Cité de la musique, produtseerides kontserte, CD-programme jm.

Rothstein on pidanud loenguid ja osalenud nii rahvusvahelistel konverentsidel kui interaktiivsetes workshoppides, võtnud osa paljude kammermuusika konkursside žüriide tööst kogu Euroopas.

Praegu on Evan Rothstein Londoni Guildhalli Muusika- ja Teatrikooli keelpilliosakonna juhataja asetäitja.