Kitarriõhtu: Saskia Kiting ja Jaan Varts

20.04 kell 17 / Adamson-Ericu muuseum
Kitarriõhtu
Esinevad Saskia Kiting ja Jaan Varts

Kord kuus neljapäeviti toimuvad Adamson-Ericu muuseumis kitarriõhtud, kus esinevad kitarriüliõpilased Heiki Mätliku kitarriklassist. Meeldiva atmosfääri ja hea akustikaga muuseumisaalis kõlab noorte kitarrisolistide ja tulevaste kitarriõpetajate esituses möödunud sajandite kitarriklassika ja ka uuemat kitarrimuusikat. Igal kontserdil esitatakse ka kammermuusikat kitarriga.

Saskia Kiting alustas kitarriõpinguid 12-aastasena Jõgeva Muusikakoolis. Õpingud jätkusid Heino Elleri nim. Tartu muusikakoolis, kus olid tema õpetajateks Peep Peterson, Patricio Zeoli ja Vahur Kubja. Sellest aastast jätkab EMTA bakalaureuseõppes Heiki Mätliku kitarriklassis. Aastatel 2012 ja 2013 osales Saksamaal rahvusvahelisel kitarrifestivalil “Gitarre und Natur", legendaarse kitarristi Eduardo Fernandez´e (Uruguai) meistriklassides. 2013. a. debüteeris ta edukalt rahvusvahelisel noorte kitarrikonkursil „Tallinn 2013" saavutades laureaaditiitli ja III koha.

saskia-kiting-2

Jaan Varts lõpetas Eesti muusika- ja teatriakadeemia elektronmuusika erialal ning hetkel õpib ta interpretatsioonipedagoogika magistratuuris kitarri erialal. Kitarri õpetamisega alustas Jaan 2005. a. Musamari laulustuudios. Järgnevatel aastatel Räpina muusikakoolis, Maire Eliste laulustuudios ning 2014 aastast ka grupikursuste juhendajana nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Hetkel annab Jaan eratunde ning on Audentese huvikoolis kitarriringi juhendaja.

Kitarri on Jaan mänginud al 1993 aastast Arne Rütteri ja oma isa, Ain Vartsu juhendamisel. Hiljem täiendas ta ennast Mart Soo, Heiki Mätliku ja Mathias IA Eklundhi käe all. Kitarrimängijana on Jaan tegutsenud peamiselt metalbändides Recycle Bin ja Horricane, aga esinenud ka ERSO, Kala, Vanilla Ninja, Dave Bentoni, Juss Haasma jpt tuntud Eesti artistidega.
Kavas erinevate ajastute kitarrimuusika.

Kitarriõpetaja Jaan Varts

Kavas erinevate ajastute kitarrimuusika.

Sissepääs muuseumipiletiga:

Täispilet 5 € | Sooduspilet 4 € | Perepilet* 10 €

*kuni kaks täiskasvanut koos alaealiste lastega