Klassikontsert: Urmas Vulbi viiuliklassi üliõpilased

  • 17:00
  • EMTA orelisaal (Tatari 13)
Klassikontsert: Urmas Vulbi viiuliklassi üliõpilased

30.04 kl 17 / EMTA orelisaal / Tasuta
Klassikontsert
Esinevad Urmas Vulbi viiuliklassi üliõpilased

Sel kontserdil rivistavad end üles armastatud muusiku Urmas Vulbi viiuliüliõpilased.

Urmas Vulp lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi 1977. aastal prof. Vladimir Alumäe juures. Edasi täiendas ta end prof. Jevgenia Tšugajeva juhendamisel Moskva konservatooriumi assistentuur-stažuuris, mille lõpetas 1981. Aastal. Samast aastast alates õpetab Urmas Vulp viiulit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on juhatanud keelpilliosakonda ning tema eestvedamisel on toimunud rahvusvaheline H. Elleri nim. keelpillimängijate konkurss.

Urmas Vulp tegutseb eelkõige kammermuusikuna ja on innukas Eesti muusika propageerija ning tema initsiatiivil asutati ka Tallinna keelpillikvartett. Ta on solistina esinenud koos pianistide Heljo Sepa, Lille Randma, Tõnu Reinu, Rein Metsa, Marje Lohuaru, Vardo Rumesseniga ja kitarrist Heiki Mätlikuga. Kontsertreisid on viinud teda Euroopa ja Skandinaavia maadesse ning Kanadasse.

Ta on salvestanud muusikat Eesti Raadiole ning koostöös Vardo Rumesseniga on valminud CD “Eesti Viiulimuusika” (Eres 1997), Heiki Mätlikuga “Northen Lights in Music” (Heiki Mätlik 2007), “Sajand Eesti viiulimuusikat” (2005) ja “Cantus” (Finlandia 1998).

Ta kuulub Eduard Tubina Ühingu juhatusse ja aastast 1996 on Urmas Vulp olnud Eesti Keelpilliõpetajate Ühingu president.