Külaliskontsert: Florian Kitt (tšello) ja Harald Ossberger (klaver)

• Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal
Külaliskontsert: Florian Kitt (tšello) ja Harald Ossberger (klaver)

27.09 kell 19 / EMTA kammersaal / Tasuta
Külaliskontsert
Florian Kitt (tšello), Harald Ossberger (klaver)

Austria tšellist Florian Kitt on õppinud Viini muusika- ja esituskunstide akadeemias Frieda Litschaueri juures, lõpetanud Kölni muusikakõrgkooli Gaspar Cassadó tšelloklassis ning Detmoldi muusikakõrgkooli André Navarra juhendamisel. Kitt on solistina esinenud koos juhtivate orkestrite ja dirigentidega. Arvukad soolokontserdid ning salvestused on muusiku viinud enamikesse Euroopa riikidesse, Põhja- ja Lõuna-Ameerikasse, Lähis-Itta ning Austraaliasse. Tšellisti laiahaardelises repertuaaris on klassitsismi- ja romantismiajastu teoste kõrval olulisel kohal kaasaegne muusika ning talle on pühendanud teoseid mitmed heliloojad. Florian Kitt on pälvinud erilist tähelepanu 20. sajandi heliloojate teoste ettekannetega, nende seas György Ligeti tšellokontsert, Luciano Berio kontsert „Ritorno degli Snovidenia“ ja Nigel Osborne’i tšellokontserdid. Alates 1970. aastast on Kitt Grazi muusikaülikooli professor.

Harald Ossberger on lõpetanud Viini muusika- ja esituskunstide ülikooli Grete Hinterhoferi ja Alexander Jenneri juhendamisel. Ta on mainekate konkursside laureaat, kes on üles astunud enamikes Euroopa, Lähis-Ida ja Aasia riikides ning Põhja- ja Lõuna-Ameerikas. Ta on teinud ka arvukalt raadio-, televisiooni- ja plaadisalvestusi. Lisaks solistikarjäärile on Ossberger pühendunud kammermuusik: 1974. aastast on ta Viinis tegutseva kollektiivi Ensemble 20. Jahrhundert liige ning 1978. aastal asutas ta koos viiuldaja Erich Schagerli ja tšellist Josef Luitziga ansambli nimega Concordia Trio. Tema lavapartneriteks on olnud Josef Sivo, René Staar, Christian Altenburger, Mario Hossen, Hermilo Novelo, Florian Kitt, Attila Pasztor, Milan Turkovic, Roger Salander, Alois Brandhofer, Dieter Flury, Manfred Wagner-Artzt, Michael Lipp, Christos Marantos ja Henryk Szeryng. Ta on osalnud paljudel tähtsatel festivalidel nagu Salzburger Festspiele, Wiener Festwochen, Wien Modern, Brucknerfest Linz, Carinthischer Sommer, Musikforum Klagenfurt–Viktring, Steirischer Herbst, kammermuusikafestival „Allegro Vivo”, Edinburgh Festival, Varssavi Sügis, Berliner Festspiele, Hong Kong Arts Festival jt. Tema laiahaardeline pedagoogitöö Viini muusika- ja esituskunstide ülikoolis hõlmab tegevust klaverieriala professorina ning loengute andmist muusika stilistika, ajaloolise esituspraktika, muusikaanalüüsi ja didaktika alal. Ossberger annab sageli meistrikursusi ning viib läbi seminare nii kodus kui välismaal.

Kavas:
Zoltán Kodály (1882–1967)
Sonaat tšellole ja klaverile op. 4
I Fantasia: Allegro di molto
II Allegro con spirito

Tōru Takemitsu (1930–1996)
„Orion“ (1984, pühendatud Florian Kitt´ile)

Claude Debussy (1862–1918)
Sonaat tšellole ja klaverile (1915)
I Prologue: Lent, sostenuto e molto risoluto
II Sérénade: Modérément animé
III Final: Animé, léger et nerveux