Meistrite nädal. Frank-Immo Zichner (klaver), Triin Ruubel (viiul) ja Henry-David Varema (tšello)

• Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal

9.12 kell 17 / EMTA kammersaal
Meistrite nädal
Frank-Immo Zichner (klaver, Saksamaa)
Triin Ruubel (viiul) ja Henry-David Varema (tšello)
Kavas W. A. Mozart, J. Brahms

Sissepääs tasuta

Frank-Immo Zichner on väga mitmekülgset repertuaari esitav pianist ja kammermuusik. Tema sügav huvi avastada midagi uut muusikas ulatub kaugemale tuntud repertuaari taastõlgendamisest. Sageli kõlavad Zichneri salvestistel ja kontsertidel vähetuntud ja ebaõiglaselt unustustehõlma vajunud heliloojate teosed. Ta on kokku salvestanud 25 albumit ning tema loominguline töö on pälvinud tunnustuse saksa plaadikriitikutelt (Preis der Deutschen Schallplattenkritik).
Zichner õppis professor Dieter Zechlini klaveriklassis (Hanns Eisleri Muusikakõrgkool Berliinis). Olulised mõjutajad ja toetajad on Zichneri jaoks olnud pianist Menahem Pressler ja Jacob Lateiner ning György Kurtág. Kontsertreisid on Zichnerit viinud kõikjale Euroopas, aga ka Aasiasse, Ameerikasse ning Jaapanisse. Ta on solistina esinenud mitmete tunnustatud orkestrite ees, sealhulgas Berliini Raadio Sümfooniaorkester. Aastatel 2000–2013 mängis Zichner Aperto Klaverikvartetis koos Gernot Süßmuthi (viiul), Stefan Fehlandti (vioola) ja Hans-Jakob Eschenburgiga (tšello). Alates 2011. aastast töötab Zichner Berliini Kunstide Ülikoolis. Samal aastal asutas ta kooli juurde kammermuusikakeskuse (Kammermusikzentrum UdK). Ta on armastatud ja kõrgelt hinnatud kammermuusika õppejõud. Enne Berliini Kunstide Ülikooli töötas Zichner klaveri, saateklassi ja kammermuusika õpetajana Franz Liszti Muusikaakadeemias Weimaris, Felix Mendelssohn Bartholdy nimelises Muusika- ja Teatriakadeemias Leipzigis ning Hanns Eisleri Muusikakõrgkoolis Berliinis. 2004. aastal oli Zichner külalisõppejõud Bloomingtoni Muusikaülikoolis, kus ta asendas Menahem Pressleri tunde.