Külaliskontsert. Katharina Sellheim

Külaliskontsert. Katharina Sellheim

28.03 kell 19 / EMTA kammersaal
Külaliskontsert
Katharina Sellheim (klaver, Saksamaa)
Triin Ruubel (viiul), Andres Kaljuste (vioola) ja Henry-David Varema (tšello)
Kavas Schumann, Mendelssohn

Katharina Sellheim on mitmekülgne pianist, kes väljendab end meisterlikult nii soolo- kui ka kammermuusikas. Ta on hinnatud ansamblipartner Hamburgi riigiooperi lauljatele, aga ka Berliini ja Müncheni filharmoonikutele. Ta on olnud klaverisaatja Dietrich Fischer-Dieskau meistrikursustel. “Katharina Sellheim on suveräänne muusikaline mõtleja, kelle mitmekülgne repertuaarivaldamine ja suurepärased pianistlikud võimed teevad temast ideaalse partneri noortele lauljatele,“ on Sellheimi kirjeldanud Fischer-Dieskau.

Sellheim on õppinud professor Karl-Heinz Kämmerlingi, prof Markus Beckeri ja Germaine Mounier’ käe all Hannoveris ja Pariisis. Juba õpingute ajal paistis Sellheim silma kui andekas ja võimekas pianist ning teda on tunnustatud mitmete auhindade ja riiklike stipendiumidega. Ta on andnud muusikaalaseid loenguid erinevates koolides üle Saksamaa. 2006. aastal pidas ta Daniel Barenboimi ja Edward Saidi ühingu palvel loenguid mitmetes Palestiina ja Iisraeli linnades. Pianistina esineb ta regulaarselt Euroopa linnades, sealhulgas Viinis, Berliinis ja Pariisis. Lisaks annab ta sageli meistrikursuseid Hiinas.

Sellheim on ka Eestis korduvalt esinenud ning meistriklasse andnud. Koos vioolamängijast venna Konstantin Sellheimiga moodustavad nad ansambli Duo Sellheim ning esinesid 2013. aastal Tartus, kus kandsid ette Richard Wagneri ja tema kaasaegsete heliloojate teoseid. On huvitav märkida, et Katharina on esivanemate kaudu Eestiga seotud: tema vanaisa Friedrich Sellheim õppis Tartu ülikoolis meditsiini ja töötas arstina Viljandis kuni väljarändamiseni 1939. aastal.

Sissepääs tasuta