Külaliskontsert. Kodály keelpillikvartett (Ungari)

  • -
  • 19:00
  • Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal
Külaliskontsert. Kodály keelpillikvartett (Ungari)

30.01 kell 19 / EMTA kammersaal
Külaliskontsert
Kodály keelpillikvartett (Ungari)
Attila Falvay (viiul)
Ferenc Bangó (viiul)
János Fejérvári (vioola)
György Éder (tšello)

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimub 30. jaanuaril Kodály päev. Selle raames esineb kammersaalis maailmakuulus Kodály keelpillikvartett, mis möödunud hooajal tähistas oma 50. tegutsemisaastat. Kvarteti jaoks on esmatähtis Zoltan Kodály elutöö ning teiste ungari heliloojate loomingu tutvustamine.

Kodály keelpillikvartett kujunes välja 1966. aastal Ferenc Liszti nimelise Muusikakõrgkooli üliõpilastest. Esimese auhinna võitis ansambel Sebestyéni Kvarteti nime all 1968. aastal Budapesti Leó Weineri nimelisel rahvusvahelisel kvartettide võistlusel. Juba rahvusvaheliselt tunnustatud ansamblina võeti 1972. aastal kasutusele ungari helilooja Zoltán Kodály nimi.

Kvartett annab regulaarselt kontserte Euroopas ja Põhja-Ameerikas, Jaapanis, aga nad on üles astunud ka Mehhikos, Lõuna-Ameerikas, Indias, Hiinas, Hong Kongis, Lõuna-Koreas, Austraalias ja Uus-Meremaal. Ansambel on osalenud külalisena mitmetel tähelepanuväärsetel festivalidel Bathis, Budapestis (Tavaszi Fesztivál - Kevadfestival), Linzis (Brucknerfest), Ossiachis (Carinthischer Sommer), Bukarestis (George Enescu), Estorilis, Guanajuastos, Istambulis ja mujal.

Kodály keelpillikvartett on salvestanud peaaegu 60 CD-d, mille hulka kuuluvad muuhulgas Haydni, Beethoveni ja Schuberti kvartetid.

Kavas
Sergei Rahmaninov (1873-1943)
Keelpillikvartett nr 1 (1889-90, lõpetamata)
II Romanss
III Skertso

Zoltán Kodály (1882-1967)
Keelpillikvartett nr 2 op. 10 (1916-1918)
I Allegro
II Andante. Allegro giocoso

Vaheaeg

Franz Schubert (1797-1828)
Keelpillikvartett nr 14 d-moll D 810 "Surm ja tütarlaps" (1824)
I Allegro
II Andante con moto
III Scherzo. Allegro molto
IV Presto

Kontsert toimub koostöös Ungari Instituudiga.

Sissepääs tasuta