Külaliskontsert: Natalia Lomeiko (viiul)

• Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal
Külaliskontsert: Natalia Lomeiko (viiul)

19.10 kell 19 / EMTA kammersaal
Külaliskontsert
Natalia Lomeiko (viiul, Royal College of Music, UK)
Klaveril Sten Lassmann

Kavas:
Pjotr Tšaikovski (1840–1893)
„Meditatsioon“ /“Méditation“ d-moll op. 42 nr 1 viiulile ja klaverile tsüklist „Souvenir d’un lieu cher“ / „Mälestus kallist paigast“ (1878)

Johannes Brahms (1833–1897)
Sonaat nr 3 d-moll op. 108 klaverile ja viiulile (1888)
I Allegro
II Adagio
III Un poco presto e con sentimento
IV Presto agitato

Johannes Brahms
Skertso c-moll woo2  sonaadist "F. A. E" viiulile ja klaverile (1853)

Venemaal Novosibirskis sündinud ja hetkel Londonis elav Natalia Lomeiko on rahvusvaheliselt tunnustatud mitmekülgne viiuldaja ning Londoni Kuningliku Muusikakolledži professor. Lomeiko on õppinud viiulit Novosibirskis prof. A. Gvozdevi juures, Yehudi Menuhini koolis Inglismaal Menuhini ja prof. N. Boyarskaya käe all ning Londoni Kuninglikus Muusikakolledžis ja Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias prof. Hu Kuni juhendamisel. Lomeiko on võitnud auhinnalisi kohti nii Tšaikovski, Menuhini, Stradivari kui Tibor Varga nimelistel rahvusvahelistel viiuldajate konkurssidel. 2000. aastal
pälvis ta esikoha ja kuldmedali konkursil „Premio Paganini” Itaalias ning saavutas esikoha Michael Hilli rahvusvahelisel viiulikonkursil Uus-Meremaal. Lomeiko on ka pühendunud kammermuusik ning ta on asutanud duo koos oma abikaasa Yuri Zhislin’iga. Lomeiko sagedasteks lavapartneriteks on Daishin Kashimoto, Amihai Grosz, Claudio Bohorquez, Katia Skanavi, Natalie Clein, Alexander Sitkovetsky jpt.

Sten Lassmann on Eesti üks väljapaistvamaid pianiste, kes on suure tähelepanu osaliseks saanud nii kodu- kui välismaal. Ta on esinenud sellistes mainekates kontserdipaikades nagu Moskva Konservatooriumi Suur ning Väike Saal, Purcell Room Londonis, Giuseppe Verdi Saal Milanos, Glenn Gould Studio Torontos ja Keelatud Linna Kontsertsaal Pekingis.
Ta on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis, kus tema õpetajateks olid Ell Saviauk, Ira Floss ja Ivari Ilja; seejärel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Ivari Ilja klaveriklassis ning Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias, juhendajaks prof. Ian Fountain. Sten Lassmann on end täiendanud ka Pariisi Konservatooriumis prof. Brigitte Engerer’i käe all. Alates 2008. aastast on Sten Lassmann tegelenud Heino Elleri klaveriloomingu esitamise, salvestamise, uurimise ning tutvustamisega. Elleri klaverimuusika oli Lassmanni doktoritöö aluseks Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias ning aastast 2011 ilmub Londonis koostöös plaadifirmaga Toccata Classics seeria „Heino Eller – Complete Piano Music”, mille kogupikkuseks on 9 CD-plaati. Sten Lassmann õpetab klaverit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Sissepääs tasuta