Külaliskontsert: Stanislav Pronin (viiul)

• Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal
Külaliskontsert: Stanislav Pronin (viiul)

15.11 kell 19 / EMTA kammersaal
Külaliskontsert
Stanislav Pronin (viiul), Sten Lassmann (klaver)
Kavas H. Eller jt

Viiuldaja ja helilooja Stanislav Pronin on sündinud Moskvas, kuid alustas viiulimänguõpingud Iisraelis, kuhu pere emigreerus, kui Stanislav oli 8-aastane. Esimeseks õpetajaks oli vanaisa Venjamin Pronin, kes oli ise õppinud Odessa Konservatooriumis legendaarse viiulipedagoogi Pjotr Stoljarski juures. Stanislavi õpingud jätkusid Indiana Ülikoolis Nelli Školnikova ja Jaime Laredo juures ning hiljem Saksamaal, Kölni Muusikakõrgkoolis Zahhar Broni juures.

Stanislav Pronini soolodebüüt leidis aset Iisraelis, kui ta oli 10-aastane. Solisti ning kammermuusikuna on ta hiljem üles astunud sellistel nimekatel festivalidel nagu Verbier ja Interlakeni festivalid Šveitsis, Banffi ja Stratfordi festivalid Kanadas ning Kronbergi festival Saksamaal. Ta esineb regulaarselt Ameerika Ühendriikides, Kanadas ja Euroopas ning on koostööd teinud selliste nimekate dirigentidega nagu Leonard Slatkin, Herbert Blomstedt, Antonio Mendez, Sigiswald Kuijken, Andrew Constantine ja Joshua Weilerstein.

Pronin on tuntud oma virtuoosse ja uuendusliku lähenemise poolest viiulimängule. Need omadused on temast teinud hinnatud interpreedi ja viiulipedagoogi, kes on oma oskusi käinud jagamas kõikjal maailmas, alates Saksamaast ja Soomest ning lõpetades Serbia ja Kanadaga. Maailmakuulus viiuldaja ja dirigent Vladimir Ashkenazy on Pronini puhul tõstnud esile sünnipärast muusikalist tundlikkust, intelligentsi ja tehnikat.

Innuka uue muusika austajana seob Proninit tihe koostöö selliste tippude hulka kuuluvate heliloojatega nagu Fabian Panisello, Lera Auerbach ja John Adams. 2014.a. septembris astus Pronin üles EMTA Sügisfestil, kus tema esmaeituses kõlas Toivo Tulevi spetsiaalselt Stanislav Proninile loodud „Stringendo”. Samuti on ta EMTAs andnud meistrikursusi.

Sissepääs tasuta