• 12:00 - 18:00
  • Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia orelisaal
LoLa päev

5.02 kell 12 / EMTA orelisaal (Tatari 13, Tallinn) ja Elleri saal (Lossi 15, Tartu)
LoLa päev

5. veebruaril toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia orelisaalis ja Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli Elleri saalis LoLa päev, mille raames leiavad aset EMTA õppejõudude avalikud meistriklassid ja seminar. LoLa tehnoloogia abil luuakse kahe kooli vahel videosild, mille kaudu saavad sündmustest samaaegselt osa mõlema kooli (üli)õpilased.

Ajakava:
12.00–12.45 Meistriklass: Heiki Mätlik (klassikaline kitarr)
13.00–13.45 Meistriklass: Henry-David Varema (tšello)
14.00–14.45 Meistriklass: Jaak Sooäär (jazzkitarr)
15.15–16.00 Meistriklass: Peep Lassmann (klaver)
16.15–17.45 Seminar: Sten Lassmann “Muusikalise teksti tõesuse kriteeriumid interpreedi pilgu läbi”
Sten Lassmann's seminar "The criteria of truth in the musical text – a performers view" will be held in English on Tuesday, February 6th at 16:15 in the auditorium (A-402)

Viitevaba heli ja video ülekandetehnoloogia LoLa (low latency) on tehnoloogia, mis võimaldab üliõpilastel osaleda reaalajas loengutes ning tippõppejõudude ja -artistide meistriklassides mistahes maailma paigas. See ainulaadne heli ja video edastuse tehnoloogia võimaldab kooskõla täpsust säilitada ka distantsilt, töödeldes andmeid tööjaamades paralleelselt nii, et andmeedastus oleks võimalikult kiire. LoLa tehnoloogiat kasutab hetkel kogu maailmas ligi 100 asutust ja selle on välja arendanud Itaalia haridus- ja teadusvõrgustik GARR koostöös Itaalias Triestes asuva Giuseppe Tartini Muusikakonservatooriumiga. LoLa tehnoloogia kasutuselevõtt Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimus Euroopa teadus- ja haridusvõrgustike ühenduse GÉANT juhtimisel.

Sissepääs tasuta