Meistrikursus akordionistidele: Klaudiusz Baran

• 11:00 - 13:00
  • EMTA orelisaal
Meistrikursus akordionistidele: Klaudiusz Baran

KLAUDIUSZ BARAN (Varssavi F. Chopini nim. Muusikaülikool, Poola)
22. aprillil kell 11.00-13.00 EMTA orelisaalis

Klaudiusz Baran on lõpetanud Varssavi F. Chopini nim. Muusikaakadeemia. 1995. aastal jätkas ta õpinguid Pariisis Paul Ducas' Konservatooriumis prof. Max Bonnay käe all ning on oma mänguosakusi lihvinud ka mitmetes meistriklassides, mille juhendajaiks olid Fridrich Lips, Mogens Ellegaard, Mie Miki, Teodoro Anzelotti, Matti  Raantanen ja Wiatcheslav Semenoff. Ta on mitmete kodu- ja välismaiste konkursside võitja (Katowice 1993, Castelfidardo 1997, Pariis 1997) ning armastatud esineja sellistel nimekatel festivalidel nagu „The Concert of the Year" Varssavis, Bydgoszczi festival "Laureats of Music Competitions", „Lutoslawski Forum", kaasaegase muusika festival „Musica Polonica Nova" Wroclawis, „Musica Moderna" Lodzis, „Accordion Music Festival" Kragujevacis või „Bravo Maestro Festival" Kasna Dolnas. Sooloesinemised ja koostöö erinevate kammerkoosseisudega on teda viinud  kõikjale Poolasse, aga ka Prantsusmaale, Itaaliasse, Austriasse, Ungarisse, Venemaale, Hispaaniasse, Leetu  ja Saksamaale. Ta on juhendanud rahvusvahelisi meistrikursusi Poolas, Prantsusmaal ja Jugoslaavias. 2003 andis Sony Classical välja tema esimese CD, kus kõlasid Astor Piazzolla tangod, mis pälvis Poola fonogrammiakadeemia autasu "Fryderyk - Parim kammermuusika album 2003".

Lisaks solistlikule tegevusele on Klaudiusz Baran  teinud ka silmapaistvat akadeemilist karjääri. Aastail 2002-2005 töötas ta F. Chopini nim. Muusikaülikooli akordioniosakonna juhatajana, 2008. aastast alates instrumentaalpedagoogika osakonna asedekaanina ja 2011. aastast  dekaanina. 2012. aastal valiti ta loometegevuse prorektoriks ning 2016. aastast on ta F. Chopini nim. Muusikaülikooli rektor.