Meistrikursus klaveriduodele: Selin Şekeranber Uluğbay ja Yudum Çetiner

• EMTA orelisaal
Meistrikursus klaveriduodele: Selin Şekeranber Uluğbay ja Yudum Çetiner

17. aprillil kell 10.00-17.00 EMTA orelisaalis
Selin Şekeranber Uluğbay ja Yudum Çetiner (Antoolia Ülikooli Riiklik Konservatoorium, Eskişehir, Türgi)

Pianistitaride Selin Şekeranber-Yudum Çetiner ühine teekond ehk duo "Blanc & Noir" alustas tegevust 2008. aastal. Klaveriduo mõistele uue hingamise andnud duo musitseerimisstiili iseloomustab värvikas segu türgi ja lääne klassikalisest traditsioonist. Olles lõpetanud Stuttgarti muusikakõrgkooli magistrantuuri klaveriduo erialal, on tegemist ühtlasi esimese ja seni ainsa taolise hariduse saanud duoga Türgis.

Duo kontserte on saatnud edu – neid on mitmel korral kutsutud esinema Lausanne’i muusikafestivalile Šveitsi, samuti on nad osalenud erinevates kontserdisarjades ja festivalidel mitmel pool Türgis, sh festivalil İstanbul Bosch Young Classicists. Nad on pälvinud eripreemia konkursil “Ibla Grand Prize World Music Competition” ja olnud ühlasi esimesed türklastest osalejad nimetatud võistumängimisel. Konkursivõit on duole toonud ridamisi esinemisi festivalidel Saksamaal ja Prantsusmaal.

1. aastal ilmus duo Blanc & Noir esimene heliplaat “Essence of Piano Duo” (A. K. Music)

www.duoblancetnoir.com

logo_el-regionaalarengu_fond