Meistrikursus kontrabassistidele: Grigori Krotenko

  • -
  • 15:00 - 18:00
Meistrikursus kontrabassistidele: Grigori Krotenko

26. aprillil kell 15.00-18.00 B-417
27. aprillil kell 10.00-12.00 B-418
GRIGORI KROTENKO (P. Tšaikovski nim. Moskva Konservatoorium, Venemaa)

Grigori Krotenko alustas kontrabassiõpinguid 11-aastasena. Ta on lõpetanud Moskva Konservatooriumi juures asuva Muusikakeskkooli ning P. Tšaikovski nim Moskva konservatooriumi, kus tema õpetajateks olid Venemaa teeneline kunstnik A. Meštšerinov ja E. A. Kolosov. Ta on III Sergei Kussewitzky nim kontrabassi konkursi võitja. Alates 2010 on G. Krotenko Moskva Konservatooriumi õppejõud.

Grigori Krotenko on tegev nii solisti kui ansamblistina väljapaistvate kodu- ja välismaiste muusikutega mängides mitmeid ajaloolisi basspille nagu violone, viola da gamba ja viini kontrabass. Krotenko teeb koostööd ansamblitega The Orchestra of the Age of Enlightenment ja Le Concert Olimpique. 2011 kutsuti ta mängima sir John Eliot Gardineri juhitavasse orkestrisse Orchestre Révolutionnaire et Romantique.

Krotenko on ka Draamakunsti kooli muusikalises laboratooriumi üks asutajaid ja aktiivsemaid osalejaid, mis rekonstrueerib 1920-ndate aastate muusikalist keskkonda endises Nõukogude Liidus. Ta on esimese dirigendita orkestri Persimfans juhatuse liige ning teeb koostööd vanamuusikaansamblitega La Voce Strumentale (kunstiline juht Dmitri Sinkovski) ja Barocco Concertato (Maria Krestinskaja).