Meistrikursus lauljaile: Bo Rosenkull

• EMTA orelisaal
Meistrikursus lauljaile: Bo Rosenkull

15.-17. novembril kell 11.00-16.00 EMTA orelisaalis
BO ROSENKULL (Opera Högskolan Stockholm, Rootsi)

Bo Rosenkull on laulmist õppinud Stockholmi Kuninglikus Muusikakolledžis ja Göteborgi Muusika- ja Teatriülikoolis ning täiendanud end arvukatele rootsi laulupedagoogidele lisaks veel Oren Browni ja Dan Mareki meistriklassides New Yorgis, Richard Milleri juures Salzburgi Mozarteumis, David Harperi ja Jonathan Pappi käe all Londonis. Tema tuntumaitest rollidest võiks siinkohal nimetada Moralest Bizet’ “Carmenis” Stockholmi Kuninglikus Ooperis ja Escamillot Bizet’ “Carmenis”, Masettot Moazarti “Don Giovannis”, Schaunardi  Puccini "Boheemis" ja Marcot "Gianni Schicchis" Stockholmi Folksooperis. Operaatilisele repertuaarile lisaks on Bo solistina üles astunud ka oratooriumites ning muudes vokaal-sümfoonilistes suurvormides nagu Bachi “Jõuluoratoorium”, “Johannese passioon”, “Matteuse passioon” ning h-moll missa, Händeli “Messias”, Mozarti c-moll missa ja “Reekviem” ning Brahmsi “Saksa reekviem”.

Lisaks solistikarjäärile on Bo ka tunnustatud laulupedagoog, kes õpetab praegu nii Stockholmi Ooperikõrgkoolis kui Göteborgi Muusika- ja Teatriülikoolis.