Meistrikursus lauljaile: Teimuraz Gugushvili

  • -
  • 10:00 - 14:00
  • EMTA orelisaal
Meistrikursus lauljaile: Teimuraz Gugushvili

11. aprillil kell 10.00-14.00 EMTA orelisaalis
12.-13. aprillil kell 11.00-15.00 EMTA orelisaalis
TEIMURAZ GUGUSHVILI (Tbilisi Riiklik Konservatoorium)

Gruusia üks tuntumaid ja tunnustatumaid tenoreid Teimuraz Gugushvili on lõpetanud Tbilisi Riikliku Konservatooriumi 1976. Juba kahe aasta pärast sai temast Tbilisi Z. Paliashvili nim. Riikliku Ooperi- ja Balletiteatri solist ning 1982-83 stažeeris ta lisaks Milano La Scalas. Aastail 2003-2005 tegutses Gugushvili ka Tbilisi Riikliku Ooperiteatri kunstilise juhina.

Oma pika karjääri jooksul on Gugushvili nii kodumaal Gruusias kui välismaal laulnud üle kolmekümne juhtiva tenorirolli. Tema repertuaari kuuluvad muuhulgas sellised osad nagu Rodolfo (Puccini „Boheem“), Cavaradossi (Puccini “Tosca”), Pinkerton (Puccini „Madama Butterfly”), Radames (Verdi „Aida“), Don Carlo (Verdi „Don Carlo“), Hertsog (Verdi „Rigoletto“), Almaviva (Rossini „Sevilla habemeajaja”), Nemorino (Donizetti  „Armujook”), Turridu (Mascagni „Talupoja au“), Canio (Leoncavallo „Pajatsid”), Faust (Gounod' „Faust”), Šuiski (Mussorgski „Boriss Godunov”), Onegin (Tšaikovski „Jevgeni Onegin”), Herman (Tšaikovski „Padaemand”) ja Prints (Prokofjevi “Armastusest kolme apelsini vastu”). Vokaalsuurvormide solistipartiidest tuleb kindlasti ära märkida Mozarti  ja Verdi “Reekviemid” ning Beethoveni üheksas sümfoonia.

Solistikarjäärile lisaks tegutseb T. Gugushvili ka pedagoogina töötades  käesoleval ajal lauluosakonna juhatajana nii Tbilisi Riiklikus Konservatooriumis kui  2007. aastast ka Z. Paliashvili nim. Muusikakeskkoolis. Ta on pälvinud mitemeid riiklikke autasusid, mh ka Irina Arhipova nim. fondi hõbemedali.