Meistrikursus pianistidele: Alexander Kobrin

• B-301
Meistrikursus pianistidele: Alexander Kobrin

4. ja 5. jaanuaril kell 10.00-16.30 ruumis B-301
ALEXANDER KOBRIN (New York University's Steinhardt School, USA)

Alexander Kobrin on laias maailmas  armastatud pianist, kel ette näidata rida esinemisi alates Vene Rahvusorkestrist ning Tokio Filharmooniast lõpetades BBC Sümfooniaorkestriga selliste nimekate dirigentide juhatamisel nagu Mihhail Pletnev, Mihhail Jurovski, Mark Elder, James Conlon, Claus Peter Flor, Alexander Lazarev, Vassili Petrenko ja Juri Bašmet.

Märkimisväärseks võib pidada, et pianist Kobrin, kes on kõrgelt tunnustatud prof. Lev Naumovi endine õpilane, on maailma ühe käe sõrmedel loetavate kõige olulisimate konkursside esikohtade seas koos nimedega nagu Rafal Blechacz ja Yundi Li. Kirsiks tordil aga on Kobrin ehk maailma kõige mainekama konkursi - Van Cliburni nimelise pianistide konkursi kuldmedali omanik (2005). „Kindlasti ei satu sellise kaliibriga tegelasi meie majasse liiga tihti! See, millest antud pianist on läbi murdnud, on enamikule maailma pianistidele jäänud siiski kättesaamatuks”, kommenteerib EMTA klaveriõppejõud ja hinnatud pianist Age Juurikas.

Lisaks solistikarjäärile armastab Kobrin ka pedagoogitööd: 2003-2010 õpetas ta Moskva Gnessinite nim. muusikapedagoogilises instituudis, 2010-2013 Columbuse riikliku ülikooli Schwobi muusikakoolis ning aastast 2013 New Yorgi ülikooli Steinhardti koolis. Oma meistrikursustel on ta inspireerinud noor pianiste pea kõikjal Euroopas, aga ka Aasias - Jaapanis ja Hiinas.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õpetab A. Kobrin juba teist korda - tema esimene visiit leidis aset 2017. a. jaanuaris, mil peale meistrikursuste esines ta koos Dmitri Bulgakovi (oboe) ja Peeter Sarapuuga (fagott) ka EMTA kammersaalis aset leidnud meeleolukal uusaastakontserdil.