Meistrikursus pianistidele: Grzegorz Kurzyński

• 10:00 - 17:00
  • C-405
Meistrikursus pianistidele: Grzegorz Kurzyński

GRZEGORZ KURZYŃSKI (Karol Lipiński nim. Wrocławi Muusikaakadeemia)
5. aprillil kell 10.00-17.00 EMTA kammersaalis
6. aprillil kell 10.00-15.00 EMTA kammersaalis

Wrocławi Muusikakadeemia rektor ja kauaaegne õppejõud Grzegorz Kurzyński alustas klaveriõpinguid Wrocławi Muusikakeskkoolis Włodzimierz Obidowiczi klaveriklassis, on end täiendanud Brüsselis Jean Claude Vanden-Eyndeni juures ja omandanud magistrikraadi New Yorgis Juilliardi Muusikakoolis Joseph Kalichsteini ja Abbey Simoni käe all. Pedagoogitööle lisaks annab Grzegorz sageli soolo- ja kammermuusikakontserte nii kodumaal Poolas kui mujal Euroopas – Suurbritannias, Belgias, Hollandis, Šveitsis, Itaalias, aga ka Venemaal ja Ameerika Ühendriikides. Ta on olnud mitmete rahvusvaheliste konkursside žüriiliige ning jaganud oma teadmisi ja oskusi lugematutel meistrikursustel Poolas, Lätis, Rumeenias, Saksamaal, Serbias, Iisraelis ja Islandil. Ka Eestis ei viibi Grzegorz Kurzyński mitte esimest korda, tema eelmine meistrikursus leidis EMTA-s aset 2016. aasta märtsis.