Meistrikursus pianistidele: Hande Dalkılıç

Meistrikursus pianistidele: Hande Dalkılıç

6.-7. novembril kell 10.00-14.00 EMTA kammersaalis
8. novembril kell 10.00-12.00 EMTA kammersaalis
HANDE DALKILIC (Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı, Türgi)

Hande Dalkılıç on sündinud Ankaras. Saanud esimesed klaveri-tunnid prof. Güherdal Karamanoğlu Çakırsoy käe all, alustas ta akadeemilist haridusteed 1989. aastal Bilkenti ülikooli muusika- ja esituskunstide osakonnas, kus ta õppis prof. Ersin Onay juures kuni dokorikraadi omandamiseni. Teda on juhendanud ka silmapaistvad pianistid-pedagoogid György Sandor, Sebastian Benda ja George Sava.

Tema esimesele plaadile (2000, BMP) on salvestatud türgi helilooja Ahmed Adnan Sayguni Klaverisonaadi op 76 maailma esiettekanne.  Ta on plaadistanud ka Saygun’i Klaverikontserdi nr 1 op 34 (BMP), Muammer Suni “Yurt renkleri” (”Maa värvid”) sooloklaverile (BMP ja Kalan) ning Cemal Resit Rey “Variatsioonid Istanbuli rahvalaulule” klaverile ja orkestrile. Firmale Kalan Music on Dalkılıç plaadistanud Ulvi Cemal Erkin’i kogu klaveriloomingu ning 2013. aasta kevadel ilmunud CD “Yukarı Fırat Ezgiler” (“Ülem-Eufrati viisid”), millele on jäädvustatud Çetin Işıközlü 9 rahvalaulust koosnev teos, on helilooja pühendanud just Hande Dalkılıçile. Pianisti kontserdikavades on alati esindatud türgi autorite muusika, eriti esinemistel välismaal.

Hande Dalkılıç on osa võtnud paljudest nimekatest rahvusvahelistest festivalidest ning lisaks esinemistele külalissolistina kõigi Türgi ja mitmete välismaa orkestrite ees on ta andnud soolokontserte ja astunud üles kammer-koosseisudes Bulgaarias, Bosnias ja Hertsegoviinas, Kanadas, Egiptuses, Inglismaal, Etioopias, Prantsusmaal, Saksamaal, Iisraelis, Itaalias, Kenyas, Pakistanis, Poolas, Rumeenias, Lõuna-Aafrikas, Šveitsis, Põhja-Küprosel, Tuneesias ja Ukrainas. Hande Dalkılıç on mitmel korral nii soolokava kui koos tšellist Andreas Lennuga esinenud ka Eestis, viimati Tallinna Kammermuusikafestivalil augustis 2015.

Käesoleval ajal töötab Hande Dalkılıç Ankara Hacetteppe ülikooli riiklikus konservatooriumis professorina ning teeb solistikarjääri nii kodu- kui välismaal, esinedes sageli ka raadios ja televisioonis. Tema põhjalik ja ehe interpretatsioonikunst, mida toetab virtuoosne tehnika, on jõudnud järjest laiema publikuni.