Meistrikursus pianistidele: Harald Ossberger

• EMTA kammersaal
Meistrikursus pianistidele: Harald Ossberger

28.-29. septembril 2017 kell 10.00-16.00 EMTA kammersaalis
HARALD OSSBERGER (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien, Austria)

Harald Ossberger on lõpetanud Viini muusika- ja esituskunstide ülikooli Grete Hinterhoferi ja Alexander Jenneri juhendamisel. Ta on mainekate konkursside laureaat, kes on üles astunud enamikes Euroopa, Lähis-Ida ja Aasia riikides ning Põhja- ja Lõuna-Ameerikas. Ta on teinud ka arvukalt raadio-, televisiooni- ja plaadisalvestusi. Lisaks solistikarjäärile on Ossberger pühendunud kammermuusik: 1974. aastast on ta Viinis tegutseva kollektiivi Ensemble 20. Jahrhundert liige ning 1978. aastal asutas ta koos viiuldaja Erich Schagerli ja tšellist Josef Luitziga ansambli nimega Concordia Trio. Tema lavapartneriteks on olnud Josef Sivo, René Staar, Christian Altenburger, Mario Hossen, Hermilo Novelo, Florian Kitt, Attila Pasztor, Milan Turkovic, Roger Salander, Alois Brandhofer, Dieter Flury, Manfred Wagner-Artzt, Michael Lipp, Christos Marantos ja Henryk Szeryng. Ta on osalnud paljudel tähtsatel festivalidel nagu Salzburger Festspiele, Wiener Festwochen, Wien Modern, Brucknerfest Linz, Carinthischer Sommer, Musikforum Klagenfurt–Viktring, Steirischer Herbst, kammermuusikafestival „Allegro Vivo”, Edinburgh Festival, Varssavi Sügis, Berliner Festspiele, Hong Kong Arts Festival jt. Tema laiahaardeline pedagoogitöö Viini muusika- ja esituskunstide ülikoolis hõlmab tegevust klaverieriala professorina ning loengute andmist muusika stilistika, ajaloolise esituspraktika, muusikaanalüüsi ja didaktika alal. Ossberger annab sageli meistrikursusi ning viib läbi seminare nii kodus kui välismaal.