Meistrikursus tšellistidele: Denis Severin

Meistrikursus tšellistidele: Denis Severin

17. märtsil kell 18.00-20.00 EMTA orelisaalis
18. märtsil kell 10.00-14.00 EMTA kammersaalis
DENIS SEVERIN (Haute école de musique Gèneve, Šveits)

Tšellist Denis Severin on õppinud Moskva Konservatooriumis Dmitri Milleri klassis, mille lõpetas 1996. Ta on end täiendanud Daniel Grossgurini käe all Genfi Muusikakõrgkoolis, Thomas Demenga juures Baseli Muusikaakadeemias ning samas linnas asuvas vanamuusikale spetsialiseerunud õppeasutuses “Schola Cantorum Basiliensis” Christophe Coini käe all. Denis Severin on oma mänguoskusi lihvinud ka Janos Starkeri, Natalia Gutmani, Antonio Menesese, Anner Bylsma, Truls Monki ja Garry Hoffmani meistriklassides, võitnud esikohti mitmetel konkurssidel Itaalias, Hispaanias ja Kreekas ning on peale selle pälvinud nii Grammy (2007) kui ka ECHO KLASSIK (2015) kriitikaauhinna.

Käesoleval ajal Genfi Muusikaülikoolis ning Berni Kunstide Ülikoolis tšellot, barokktšellot ning kammermuusikat õpetav Severin annab regulaarselt kontserte sellistes ülemaailma tuntud saalides nagu Queen Elizabeth Hall Londonis, Concertgebouw Amsterdamis, Konzerthaus Berliinis, Musikverein Viinis, Prantuse Raadio saal Pariisis, Tonhalle Zürichis ning Lutoslawski-saal Varssavis. Tema koostööpartnerite hulka kuuluvad maailma nimekaimad ansamblid ja solistid, samuti on ta oodatud külaline arvukatel klassikalise muusika festivalidel ning rahvusvaheliste konkursside žüriides.
Ta on salvestanud plaadifirmadele Naxos, Sony, Panclassics ja Dabringhaus & Grimm.