Meistrikursus viiuldajaile: Christian Dallinger

• EMTA orelisaal
Meistrikursus viiuldajaile: Christian Dallinger

19.-22. septembril kell 10.00-16.00 EMTA orelisaalis
CHRISTIAN DALLINGER (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien, Austria)

1957. aastal Welsis sündinud Christian Dallinger õppis viiulit Michael Frischenschlageri juures Viini muusika- ja esituskunstide akadeemias, mille lõpetas 1982 pedagoogikadiplomi ja 1986 solistidiplomiga. 1983-1991 mängis erinevates orkestrites, s.h. Viini Riigiooperi orkestris. 1990 alustas tööd õppejõuna Viini muusika- ja esituskunstide akadeemias, esialgu Michael Frischenschlageri assistendina, peale viimase pensionile minekut aga 2003 iseseisva õppejõuna.

Õpetamisele lisaks on Christian Dallingeri alati paelunud ka noorte inimeste klassikalise muusika ning pillimängu juurde juhatamine. Seetõttu oli ta aastail 1995-2003 Austria Haridus- ja Kultuuriministeeriumi projekti “Lapsed mängivad lastele” (“Kinder musizieren für Kinder”) juht. 1999. aastast juhib ta ka “Orchester live” projekti, mille raames toimuvad Viini gümnaaasiumites meistrikursused, mis on mõeldud noorteorkestritele väljastpoolt Austriat ning mille eesmärgiks on noortele muusikutele viini kõlakunsti tutvustades ühtlasi ka Viini kooliõpilastele klassikalist muusikat lähemale tuua.