Panso päevad 24.11. - 30.11.2017 Tallinnas

• Särevi Teatrituba ja TMM
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli koostöös toimuvad 24.-30. novembril juba 11. korda Panso päevad. Traditsiooniliselt esinevad üritustel EMTA lavakunstikooli üliõpilased ja vilistlased.
Reedel, 24. novembril kell 18.00 avab Panso päevad Helireede sarja kohtumine Veiko Tubinaga. Lavakunstikooli 22. lennu vilistlane, näitleja ja muusikaline kujundaja on loonud originaalmuusikat ja helikujundusi erinevatele teatrilavastustele. Helireedel saab kuulda kujundaja mõtteid ja näiteid loomingust. Üritus toimub Särevi Teatritoas (Tina 23-13) ja on kõigile tasuta.
Teisipäeval, 28. novembril kell 16.00 toimub kohtumine lavakunstikooli 11. lennuga. Vilistlased meenutavad seiku koolipõlvest, õpetajaid ja õpetussõnu ning muidugi lennu lõpulavastusi. 1984. aastal lõpetasid Mikk Mikiveri juhendamisel Hannes Kulla, Enn Nõmmik, Talvo Pabut, Raimo Pass, Terje Pennie, Üllar Põld, Tene Ruubel, Gita Ränk, Rita Rätsepp, Eduard Salmistu, Peeter Sauter, Angelina Semjonova, Kaupo Suuster, Margus Tabor, Kiiri Tamm, Reeda Toots, Toomas Urb, Ülo Vihma, Eva Vilt-Malleus ja Märt Visnapuu. Avatud vestlusringiga kohtumisõhtust teeb otseülekande ERR-i kultuuriportaal. Üritus toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis, sissepääs muuseumipiletiga.
Kolmapäeval, 29. novembril kell 19.00 esinevad lavakunstikooli üliõpilased kirjandusliku eeskavaga "Kirjandusest otse ja ringiga". Esimeses osas esitavad 29. lennu üliõpilased loodusluulet, juhendavad lavakooli õppejõud Christopher Rajaveer, Jaak Prints ja Bert Raudsep. Teises osas kõlavad kirjanduspastišid, autor ja juhendaja lavakunstikooli dramaturgiatudeng Priit Põldma. Esinevad lavakunstikooli üliõpilased Laura Kukk, Jane Napp, Steffi Pähn ja Ursel Tilk (28. lennust) ning Jan Erik Ehrenberg, Simo Andre Kadastu, Martin Kork, Maris Lüüs, Maarja Johanna Mägi ja Kaarel Pogga (29. lennust). Üritus toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis, sissepääs muuseumipiletiga.
30. novembril, Voldemar Panso 97. sünniaastapäeval, annab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia perspektiivikale lavakunstikooli üliõpilasele Voldemar Panso nimelise auhinna, millega kaasneb mälestusmedal ja Kultuurkapitali rahaline preemia.Lisainfo:

www.lavakas.ee
www.tmm.ee