Poola ja Eesti kammermuusika festival "Varssavi kevad"

Poola ja Eesti kammermuusika festival

20.–23.04.2018 toimub Poola ja Eesti kammermuusika festival „Varssavi kevad“, mille eesmärk on tutvustada Eesti kuulajaskonnale Poola 20. ja 21. sajandi heliloojate muusikat. Poola Kultuuri- ja Rahvuspärandi Ministeeriumi toetusel ning Varssavi Fryderyk Chopini Muusikaülikooli algatusel saabub Eestisse paarkümmend Poola muusikut, heliloojat ja muusikatudengit. Koos Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilastega antakse neli kontserti, üks Tartus ning kolm Tallinnas. Mõlema riigi muusikutest on selleks festivaliks moodustatud ka mitmed ühisansamblid. Lisaks Poola heliloojate loomingule kõlab kontsertidel Eesti heliloojate kammermuusika.
Festivali raames leiab aset ka Poola ja Eesti heliloojate ümarlaud, toimuvad muusikute meistrikursused ning avatakse näitus legendaarsest Poola muusikafestivalist „Varssavi sügis“. Sissepääs festivali sündmustele on tasuta.

Ajakava

20.04 kell 18 / Eduard Tubina saal (Lossi 15, Tartu)
Kontsert
„Classics of Contemporary Music“