RICHARD³

• Paide Muusika- ja Teatrimaja

10. märtsil kell 18.00 esietendub Paide Muusika- ja Teatrimajas "RICHARD3".
Lavastaja on EMTA lavakunstikooli 28. lennu 4.kursuse üliõpilane Jan Teevet . Lavastuses "RICHARD3" teevad kaasa lisaks lavastajale kuus  EMTA lavakunstikooli 28. lennu 4.kursuse näitlejaüliõpilast (Kirill Havanski, Steffi Pähn, Ingrid Margus, Joosep Uus, Johannes Richard Sepping, Ursel Tilk), TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia ning EKA üliõpilased ja professionaalsed näitlejad.

Richard Kolmas on surnud. Elagu Richard Kolmas!
Ja elabki. Hommikuse ajalehe esiküljel, Facebooki newsfeedis, õhtuste uudistesaadete ekraanil. Maailm on kriisis. Võib-olla on ta tõesti sant ja väärakas, moondunud ja südametunnistuseta, aga sa elad talle kaasa. Sa annad talle oma hääle. Sa tahad, et ta võidaks.
Sõda on just lõppenud. Inimesed on väsinud, emad leinavad oma poegi, isad siunavad pisaraid peites nutvaid naisi, viimased langenud on veel matmata, õitsvatest aasadest on järel ainult verised porimülkad. Ja siis jääb uus kuningas haigeks.
Algab võitlus võimu pärast.
Aga mis on võim? On see üldse midagi enamat kui illusioon? Kuidas võtab üks inimene teised enda kontrolli alla? Ja kuidas võim lõpuks võimulolija üle võimust võtab?
Richard Kolmas on surnud. Elagu Richard Kolmas!

Alla 14-aastastele mittesoovitatav.

Täispilet 17€ ja sooduspilet (õpilane, tudeng, pensionär) 15€. Piletid müügil Piletimaailmas ning Paide Muusika- ja Teatrimaja kassas.

Toetajad:

Eesti Kultuurkapital, Paide Linn, SA Paide Haldus, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia ja Euroopa Regionaalarengu Fond (Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia projekt EMTASTRA).