SügisFest 2017

SügisFest 2017

Uue muusika festival SügisFest tuleb uue hingamisega

7.-12. oktoobrini toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias järjekordne SügisFest, mis sel aastal jõuab kuulajateni pisut muutunud kujul.

Kõik on uus septembrikuus. Ja oktoobris ka! Kuigi juba 18. korda aset leidva SügisFesti märksõnadeks on endiselt värsked helid, on sel korral festivali kavas varasemaga võrreldes rohkem uue muusika klassikasse kuuluvaid teoseid. Samuti keskendutakse enam osakondadevahelisele koostööle, mis seekord ühendab omavahel nii akadeemia üksusi kui ka erinevaid kõrgkoole.

Festivali pidulik avaõhtu 7. oktoobril Estonia kontserdisaalis ühendab endas nii uudisteose esmaesituse kui ka uue muusika klassikasse kuuluva loomingu. Nii saab EMTA sümfooniaorkestri esituses kuulda Finn Shieldsi värske teose “Chthonic” esiettekannet ning Dmitri Šostakovitši orkestrimuusikat. Järgmisel õhtul ühendavad EMTA kammersaalis oma jõud ansambel U: ning EMTA Uue Muusika Ansambel, kes toovad kuulajateni maineka ameerika minimalisti Tom Johnsoni loomingu. Kontserdi alguses toimub videosilla vahendusel vestlusring heliloojaga, mis on avatud kõigile huvilistele.

Esmaspäev, 9. oktoober on EMTA tudengite päralt - toimub kontsert, kus keel- ja puhkpilli ning klaveri- ja lauluosakondade üliõpilased esitavad uue muusika klassikasse kuuluvaid teoseid. Ka järgmise õhtu peategelased on meie tudengid - seekord esitlevad oma uusimat loomingut andekad EMTA kompositsiooniosakonna üliõpilased. Kontsert saab olema äraütlemata põnev ka selle poolest, et mitte kõik tol õhtul üles astuvad muusikud ei asu esinemise hetkel EMTA kammersaalis ja isegi mitte meiega samas riigis - publik saab näha, kuidas toimub musitseerimine LoLa tehnoloogia vahendusel.

Kolmapäeval, 11. oktoobril võiksid oma sammud SügisFesti poole seada kõik need, kellele tants on südamelähedane. EMTA ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tudengite ühistööna tuleb ettekandele piire ületav performance “Sulam”.

Festivali lõpuakordiks on aga suurejooneline ooperiõhtu 12. oktoobril: ettekandele tuleb Dominy Clementsi kaasaegne lavateos “Der nordische Baer”, mille dirigent Tõnu Kaljuste on ristinud loeng-ooperiks. See Karl Ernst von Baeri elust ja tegemistest jutustav teos on loodud teadlase 225. sünniaastapäeva puhul ning esiettekanne ja siiani ainus esitus toimus käesoleva aasta kevadel Tartus.

Programm

7.10 kl 19 / Estonia kontserdisaal
Avakontsert
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester, Valle-Rasmus Roots (tšello)
Dirigent Paul Mägi
Kavas F. Shields (esiettekanne), D. Šostakovitš

8.10 kl 19 / EMTA kammersaal
Johnson, Tom
Ansambel U: ja EMTA Uue Muusika Ansambel
Kavas T. Johnson

9.10 kl 19 / EMTA kammersaal
Fookuses on tudengid
Esinevad keelpilli-, klaveri-, laulu- ja puhkpilliosakonna üliõpilased
Kavas D. Šostakovitš, G. Ligeti, T. Kõrvits, L. Sumera, E. Mägi, L. Viira jt

10.10 kl 19 / EMTA kammersaal
Kompa esitleb: “Under the Net”
LoLa tehnoloogia, muusikud Tallinnas ja Aarhusis (Taani)
Kavas G. Albini (esiettekanne), A. Kruusmaa (esiettekanne), E. Leppik (esiettekanne), G. Raidma

11.10 kl 19 / EMTA ooperistuudio
Perfomance “Sulam”
TÜ VKA tantsukunsti üliõpilased (juhendaja Merle Saarva) ning EMTA muusikatudengid (juhendaja Taavi Kerikmäe)

12.10 kl 19 / EMTA kammersaal
“Der nordische Baer”
Ooperi libreto ja muusika Dominy Clements
Osades Benjamin Kirk (Baer), Veiko Tubin (Baer), Annika Lõhmus (Auguste), Endrik Üksvärav (Nikitin), Rainer Vilu (Schultz)
EMTA sinfonietta ja koor
Koormeister Mai Simson, repetiitor Kristiina Kermes, tõlge Ann Kuslap
Loenglavastus Marko Matvere
Dirigent Tõnu Kaljuste

Kõikidele festivali sündmustele on sissepääs tasuta.

Kohtumiseni SügisFestil!