Tudengiteisipäev: Ann Kase (kannel) ja Gerda Merila (kannel)

• Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal
Tudengiteisipäev: Ann Kase (kannel) ja Gerda Merila (kannel)

16.05 kell 19 / EMTA orelisaal
Tudengiteisipäev
Ann Kase (kannel), Gerda Merila (kannel)
Kavas J. S. Bach,  J. J. Froberger, F. Nadermani, J.-P. Rameau, A. Pärt

EMTA suurim väärtus on kahtlemata meie tudengid. Just nemad puhuvad oma noorusliku energiaga elu sisse nii mitme sajandi tagusele klassikale kui ka kaasaegsetele kompositsioonidele. Kontserdisari “Tudengiteisipäev” peegeldab EMTA muusikute laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii värsked rebased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, nii solistid kui ka kammeransamblid. Seekordsel Tudengiteisipäeval astuvad teie ette kandlemängijad Ann Kase ja Gerda Merila.

Gerda Merila tutvus kandlega esimest korda lasteaias muusikaõpetaja Aime Reieri juhendamisel. Huvist kandle vastu kasvasid välja kromaatilise kandle õpinguid Viljandi Muusikakoolis õpetaja Pille Bergmanni juures. Muusikakooliaastatel osales Gerda erinevates kooli ansamblites, projektides ja kooli sümfooniaorkestri töös. Edasi jätkus koolitee Heino Elleri nim. Tartu muusikakoolis õpetaja Ruth Kuhi käe all, kus tänu meistrikursustele kohtus oma praeguse õpetaja Hedi Viismaga, kelle juures õpib juba kolmandat aastat. 2015. aastal osales Gerda IV Rahvusvahelisel Kandlekonkursil Soomes, kus saavutas oma kategoorias IV koha.

Ann Kase alustas oma kromaatilise kandle õpinguid 2002. aasta sügisel Tallinna Muusikakoolis, Ruth Kuhi käe all. Juhuslikust muusikakooli astumisest kasvas välja suur armastus. Nii otsustas Ann pärast kohustusliku seitsme aasta lõpetamist jääda ka kaheksandale, lisa-aastale. Vahepeal sai ta endale ka uue õpetaja - Ella Maidre. 2010. aastal suundus Ann edasi Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooli, kus arendas õpetaja Kristi Mühlingu juhendusel veel neli aastat oma kandlemängu ning astus 2014. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse, kus tema õppejõuks sai Hedi Viisma. Nende viieteistkümne aastaga on ta mõistnud, et tahab inimestele näidata, kui eriline kannel on ning lisaks õpetada ka väikseid lapsi seda pilli samamoodi armastama kui tema. Alates 2016. aasta sügisest õpetab ta Jõelähtme Muusika- ja Kunstikoolis.

Kontserdil kuuleb palasid varajasest barokist tänapäevani. Gerda ja Ann tahavad näidata, et kromaatiline kannel pole pelgalt rahvamuusika mängimiseks - kandlel saab mängida väga erinevaid stiile. Kui sa pole varem kandlekontserdil käinud, siis nüüd on see hetk ja võimalus! Tule ja vaata, missuguseks üks algselt kuue-seitsmekeelne pill arenenud on.

Tasuta