Tudengiteisipäev: EMTA koor, Noorte Segakoor Vox Populi, dirigendid Merike Pedaste ja Eva Lisa Markus

• Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal

4.04 kell 19 / EMTA kammersaal
Tudengiteisipäev
EMTA koor, Noorte Segakoor Vox Populi
Dirigendid Merike Pedaste ja Eva Lisa Markus

Muusikapedagoogika on eriala, mis pakub kõige mitmekülgsemat muusikaharidust: klassikast popini, instrumentaalist vokaalini ja interpretatsioonist pedagoogikani. Nii astuvadki sel kontserdil üles muusikapedagoogika eriala 3. kursuse tudengite, noorte dirigentide juhatamisel üles EMTA koor ja Noorte Segakoor Vox Populi.

Käesolev kontsert on ühtlasi Eva Lisa Markusele ja Merike Pedastele, kes on lõpetamas oma õpinguid bakalaureuse astmes, kooridirigeerimise eksamiks.

Kava on koostatud erinevate põlvkondada eesti heliloojate kooriteostest. Kõiki neid heliloojaid ühendab suur armastus rahvamuusika vastu.

Kavas M. Saar, C. Kreek, M. Pedaste, E. Mägi, P. Süda, P. Uusberg

Noorte Segakoor Vox Populi on oma ligi 60 särasilmse lauljaga publiku meeli köitnud 2006. aastast alates. Koori eesmärk on pakkuda lauljatele laulurõõmu, võimalust ennast muusikaliselt arendada ning mõnusat sõpruskonda. Publikule soovime pakkuda ilusaid ja huvitavaid hetki koorimuusika saatel.
Koori meeldejäävamad hetked on olnud kontsertetendused, mis sündinud koostöös Vox Populi armastatud sõprade Anne Türnpu ja Eva Kolditsaga. “Pariisi linnas Londonis” (2010-2011) viis
publiku helilooja Veljo Tormise sünnikoju ning kontsertetendustel “Ingerimaa õhtud” (2012) astuti üles koos Rappolova küla ingerlaste ansambliga Röntyskä. 2013. ja 2014. aasta suvel osaleti
pööramängus “Tokerjad”, mida publik sai nautida Anija mõisa pargis ja aidas. 2015. aasta veebruaris ja märtsis tegi Vox Populi kaasa Teater NO99 muusikalis “Savisaar”, mille lavastajateks
olid Tiit Ojasoo ning Ene-Liis Semper. 2015. aasta sügisel toodi Anne Türnpu ja Eva Kolditsaga lavale kontsertetendus „Meditatsioonid Tormisega“, mida mängiti nii Teater NO99 laval kui Ameerika Ühendriikides New Yorgis, Marylandis, Seattle’is ja San Franciscos. 2016. aastal tähitas Noorte Segakoor Vox Populi oma 10. juubelit, mis kulmineerus Anne Türnpu ja Eva Kolditsa lavastatud kontsertetendusega „Nüüd ep on ilus elada!“. Juubeliaastasse ning käesolevasse aastasse jääb hariduslik koostöö Eesti Muusikaõpetajate Liiduga – muusikateadlase Tiia Järgi ning Tallinna Muusikakeskkooli laulu- ja koorijuhtimisõpilastega on praeguseks külastatud kaheksat kooli üle Eesti, et tutvustada isamaalauliku Lydia Koidula elu ja loomingut.
Vox Populi tegemisi kaunistavad kulddiplomid ja -medalid Pärnu Rahvusvaheliselt Koorifestivalilt (2010), Viimsi JazzPopFestilt (2012), Freamunde Rahvusvaheliselt Koorifestivalilt Portugalis (2012), Olomouci Rahvusvahelselt Koorifestivalilt Tšehhis (2013) ja Valga jazz/pop festivalilt ‘Lauluragin’ (2014) ning hõbemedal Kooriolümpialt Lätis (2014).
Noorte Segakoor Vox Populi dirigent on Janne Fridolin, hääleseadja Andreas Väljamäe.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koori ajalugu ulatub aastakümnete taha. Kooris laulavad peamiselt dirigeerimisosakonna ja koolimuusika instituudi üliõpilased ning repertuaar koosneb varajasest gregoriaani laulust ja polüfooniast kaasaegsete autorite uudisteosteni. Oluline koht koori tegevuses on eesti koorimuusikal ja koostööl eesti juhtivate kooriheliloojatega (Tormis, Pärt, Eespere, Sisask, Uusberg jt). Koor on teinud koostööd mitmete kollektiividega, näiteks Tallinna
Kammerorkestri ja Eesti Filharmoonia Kammerkooriga. Koori on juhatanud Toomas Kapten, Ants Üleoja, Kare Hanken, Robert Cowles, Jaan-Eik Tulve, Toomas Siitan jpt.
Aastast 2010 on koori kunstiline juht ja dirigent Tõnu Kaljuste.

Eva Lisa Markus (sünd. 1994, Tallinn) lõpetas 2013. aastal Tallinna Nõmme Gümnaasiumi. Oma muusikalise alghariduse omandas ta Saku Muusikakoolis klaveri erialal (õp Sirje SubbeTamm), mille lõpetas 2010. aastal. Hetkel õpib Eva Lisa Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias 3. kursusel muusikapedagoogika erialal. Alates 2014. aastast on olnud Tallinna Rahumäe Põhikooli lastekoori koormeister ja 2016. aasta sügisest juhatab ta Tallinna Kivimäe Põhikooli lastekoori. Olulisel kohal on kindlasti Noorte Segakoor Vox Populi, kus ta on laulnud alates 2010. aastast ning millega ta teeb ka oma bakalaureuseõppe dirigeerimise lõpueksami.

Merike Pedaste (sünd. 1987, Tartu) alustas muusikaõpinguid Tartu 10. Keskkoolis, kus sai lisaks koorilaulule ka klaveritunde. Hiljem jätkusid klaveriõpingud Elva Muusikakoolis mille järel
suundus taas õppima Tartusse – seekord Heino Elleri nim. Muusikakooli kompositsiooni (õp. Alo Põldmäe) ja klassikalise laulu (õp. Aino Kõiv) erialadele. 2013. aastal lõpetas Tartu Ülikooli
haridusteaduste erialal. Käesoleval ajal õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias muusikapedagoogika erialal. Lisaks on Merikesel võimalus saada kompositsioonitunde Tõnu Kõrvitsa käe all.

Tasuta