Tudengiteisipäev. Maarja Helen Oserov

Tudengiteisipäev. Maarja Helen Oserov

8.05 kell 18 / EMTA kammersaal
Tudengiteisipäev
Maarja Helen Oserov (viiul)
Kaastegevad Xenia Zemskaja ja Hans-Gunter Lock (elektroonika)
Kavas Saariaho, Schnittke, Bartók, Xenakis

Kontserdi läbivaks teemaks on modernne viiulimuusika ning kõlavad kaasaegse helikeelega erinevatest ajastutest pärit teosed sooloviiulile. Esitusele tuleb osa Béla Bartóki äärmiselt virtuoossest ja pingelise, kohati atonaalse helikeelega soolosonaadist, mis on üks tema viimastest teostest. Kõlavad ka Alfred Schnittke teos “A Paganini”, mis põimib Niccolò Paganini kapriisid teravate harmooniate ning efektidega, ning Iannis Xenakise julge “Mikka”. Kontserdi lõpetab Kaija Saariaho väga eriline helitöö – “... de la Terre” balletist “Maa”. Teos on kirjutatud viiulile ja elektroonikale ning selles võib kuulda põnevaid helisid – tuult, linnuhäälitsusi, sosinaid. Kontsedil kõlav muusika on üsna dramaatiline ja väljakutsuv, kuid kindlasti pakub see palju emotsioone ega jäta kuulajaid külmaks. Maarja Helen Oserov

Maarja Helen Oserov (1994) alustas viiuliõpinguid 6-aastaselt Aino Riikjärve käe all Tallinna Muusikakeskkoolis (2001–2007) ning alates 2008. aastast jätkas ta Mare Teearu viiuliklassis. Aastast 2013 õpib Maarja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Õppeaastal 2015/16 oli ta üliõpilasvahetuses Lausanne’is ning 2016/17 Bergamos, kusõppis professor Pavel Vernikovi klassis. 2017. a sügissemestril viibis Maarja vahetusüliõpilasena Zürichi Kunstide Ülikoolis, kus tema õpetajaks oli professor Ilya Gringolts.
Maarja on osalenud Thomas Brandise, Petru Munteanu, Pavel Bermani, Seppo Tukiaineni, Ulrike Danhoferi jpt meistrikursustel. 2015. aastal avanes tal võimalus osa võtta mainekast Leonidas Kavakose meistrikursusest Ateenas.
Maarja konkursisaavutuste hulgas on Eesti Noorte Keelpillimängijate Konkurss-Festivali diplomid (2010 ja 2011) ja laureaaditiitel (2013). 2014. a kevadel saavutas ta rahvusvahelisel konkursil Musicale Europeo Citta di Filadelfia “Paolo Serrao” Itaalias keelpillide kategoorias 2. koha ning kammermuusika kategoorias 1. koha (duo Anete Ainsaarega).
Maarja on andnud kontserte mitmetes Euroopa riikides ning osalenud ka festivalidel, sh HARMOS festival Portugalis ning “Nova Music and Architecture” Poolas. Ta on esinenud solistina Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestri ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri ees.

Sissepääs tasuta